vasárnap, május 24, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Robotbuldózerekkel rombolják le a palesztinok házait a zsidók

Robotbuldózerek álltak csatarendbe, hogy immáron saját emberi veszteséget nélkülözve tudja végrehajtani a népirtást az IDF. A zsidók nyugodtan alszanak majd, mert egy társukon sem esett egy karcolás sem, amíg a palesztinok épületeit lerombolták. Nagyon hasonló ez az irányvonal ahhoz, hogy az egyes kiszemelt palesztin “terroristákat” már a mesterséges intelligencia választja ki, és végzi el a piszkos munkát, hogy a zsidóknak már oda se kelljen nézni, amikor likvidálják a “nemkívánatos személyeket”.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Az izraeli hadsereg egy új, távirányítású, robotizált műszaki járművet állított hadrendbe, amely állítólag megváltoztatja a „háborús paradigmát” Gázában.

Az IDF D9-es buldózerének robotizált változatát, a „Robdozer”-t úgy tervezték, hogy olyan harctéri feladatokat végezzen el, mint az utak megtisztítása, a törmelék eltávolítása és a terep kiegyenlítése – mindezt anélkül, hogy a kezelőket veszélynek tenné ki – írja a The Defense Post nyomán a Neokohn.

Robotbuldózerek az IDF arzenáljában

Az új robotbuldózert arra is fogják használni, hogy a csapatok más alapvető utász-műveleteket is elvégezhessenek anélkül, hogy katonákkal ellenséges területre lépnének. Ezáltal egy gépek kontra emberek hadviselés kezd majd kialakulni, sokkal személytelenebbé és embertelenebbé válik a palesztinok harca.

“Rani”, aki az Israel Aerospace Industries Robdozer vezető mérnöke, hangsúlyozta, hogy a platform lehetővé teszi, hogy a nagy kockázatú küldetéseket „még az embernél is jobban” hajtsa végre.

„Az elképzelés az volt, hogy az embert kiiktassuk a dózer pilótafülkéjéből”

– nyilatkozta Rani, a vezetéknevét persze biztonsági okokból nem közölve.

Izrael azt tervezi, hogy a jövőben teljesen önműködővé teszi a járművet, teljesen megszüntetve az emberi irányítás szükségességét.

„Nagy előrelépés”

A Robdozer már korlátozottan bevetésre került a Hamász fegyveresei elleni műveletekben a Gázai övezetben. Egy izraeli katonai tisztviselő megjegyezte, hogy bár robotjárműveket már korábban is használtak harcban, ez az első dokumentált alkalmazásuk nagyszabású műveletekben.

Andrew Fox, a brit hadsereg nyugalmazott őrnagya is felvetette, hogy úgy tűnik, az IDF az első, amely távirányítású gépeket vet be aktív háborús övezetben. „Ez egy igazán nagy előrelépés” – mondta.

„Megváltoztatja a hadviselés paradigmáját”, mivel lehetővé teszi a feladatok hatékony végrehajtását, miközben csökkenti a személyzetet fenyegető kockázatokat, egyúttal egyenlőtlenebbé teszi a harcot azáltal, hogy nem ember küzd meg emberrel, hanem ember a gépekkel.

John Spencer, a Modern War Institute munkatársa szerint a Robdozer a hadviselés jövője felé tett egyik lépést jelenti. „Sokan kísérleteztek vele, de senki sem látott még közvetlen bevetést aktív modern harcban. Ez nagyon egyedülálló” – tette hozzá.

A két sátáni összefog: Így jelöli ki áldozatait MI-vel Izrael (II. rész)

A két sátáni összefog: Népirtás Gázában – 100 civil is lehetett járulékos veszteség (IV. rész)

(Neokohn nyomán Szent Korona Rádió) 

Legfrissebb

Magyarellenes feliratok jelentek meg Gúta több pontján

„STOP MAĎARIZÁCII” – vagyis „Állítsuk meg a magyarosítást” feliratok...

Bántalmazták, kínozták és megerőszakolták a gázai flottilla aktivistáit a zsidók

A Gázába humanitárius segélyt szállító aktivisták beszámolói szerint az...

Gigaper az USA-ban: hamis reklámozás és csalások miatt perlik a Metát

Ahogy korábban már portálunk is beszámolt róla, a Meta...

Kiszabadult a börtönből az ukrán kémbotrány főszereplője

Kiengedték a börtönből a kémkedéssel gyanúsított Holló Istvánt. A...

Kategóriák

Magyarellenes feliratok jelentek meg Gúta több pontján

„STOP MAĎARIZÁCII” – vagyis „Állítsuk meg a magyarosítást” feliratok...

Bántalmazták, kínozták és megerőszakolták a gázai flottilla aktivistáit a zsidók

A Gázába humanitárius segélyt szállító aktivisták beszámolói szerint az...

Gigaper az USA-ban: hamis reklámozás és csalások miatt perlik a Metát

Ahogy korábban már portálunk is beszámolt róla, a Meta...

Kiszabadult a börtönből az ukrán kémbotrány főszereplője

Kiengedték a börtönből a kémkedéssel gyanúsított Holló Istvánt. A...

Lannert Judittal egyeztetett az álcivil Amnesty International

Éppen csak felállt a Tisza-kormány, Lannert Judit már az...

Az úzvölgyi katonatemető mindig szúrja a románok szemét, ismét felvonultak a soviniszták

Ismét az úzvölgyi katonatemető területén  vonult fel a magyarellenes...

Kimutatható volt a lengyel beavatkozás a választási kampányban

Annak ellenére, hogy a választások előtt mindenki az orosz...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55