Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
Műsorújság

Húsvétra időzítették az LMBTQP közösség filmfesztiválját Kijevben

Oroszország tűzszünetet kezdeményez, Ukrajna deviáns filmekkel „ünnepli” Krisztus feltámadását. Az ukránok LMBTQP közössége vallásgyalázó módon a Sunny Bunny nevű filmfesztiválját a húsvét hetére időzítette.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

A rendezvény április 18-án, nagypénteken nyílt meg, és április 25-ig tart Kijevben. 2025-ben minden keresztény felekezet ugyanazon a napon ünnepli a húsvétot, és a fesztivál időzítése és elnevezés a konzervatív politikusok és vallási szereplők ellenérzéseit váltotta ki.

Julija Timosenko volt ukrán miniszterelnök, aki jelenleg az ellenzéki Haza (Batykivscsina) pártot vezeti, felháborodását fejezte ki a fesztivál nagypénteki megnyitása miatt. A közösségi médiában közzétett bejegyzésében bírálta a döntést.

Az ukrán parlament több más képviselője is nemtetszésének adott hangot. Olekszij Honcsarenko képviselő „az ukrán hagyományok, a hit és a frontkatonák elleni provokációnak nevezte az eseményt, akik imával az ajkukon haltak meg”. Telegram-csatornáján írva hozzátette: „Ez semmibe veszi az emberek millióit, akik számára a nagypéntek a csend, a gyász és az ima napja”.

A 2008-ban egy másik rendezvény részeként elindított Sunny Bunny 2023 júniusában vált önálló fesztivállá – egy évvel az ukrajnai konfliktus eszkalálódása után

Danyilo Hetmancev ukrán parlamenti képviselő szintén elítélte az időzítést, mondván, hogy az károsítja az LMBTQP-közösség nyilvános megítélését.

A fesztivál szervezői kijelentették, hogy az időzítéssel nem a vallási csoportok megsértése volt a céljuk. Kifejtették, hogy az időpontokat a nemzetközi fesztiválnaptár és a logisztika alapján választották ki, hangsúlyozva, hogy Ukrajna világi ország. A szervezők a kritikák egy részét homofóbnak minősítették, azzal érvelve, hogy a keresztény ünnepekre való utalásokat „a homofóbia és a gyűlölet elfedésére” használják.

A fesztivál korábban is fokozott biztonsági intézkedéseket igényelt. A 2023-as megnyitó előtt két kijevi mozit is támadással és gyújtogatással fenyegettek meg részvételük miatt.

Az ukrajnai LMBTQ-mozgalom az Oroszországgal való konfliktus közepette igyekezett növelni ismertségét, a támogatók dacos megnyilvánulásként fogalmazták meg. Az ukrán LMBTQ-csoportok adománygyűjtést is indítottak drónok vásárlására a kijevi fegyveres erők számára, és támogatókat buzdítottak adakozásra. Az ukrán hadseregnek először lett egy transzvesztita szóvivője.

Oroszország 2022-ben betiltotta az „LMBT-propagandát”, 2024-ben pedig terrorista szervezetként jelölte meg az LMBT-mozgalmat.

Ukrajna a végletekig kiszolgálja a nyugati érdekeket?

( Orosz Hírek nyomán Szent Korona Rádió) 

A GYERMEKVÉDELMI TÖRVÉNY ELTÖRLÉSÉT KÖVETELI A HÁTTÉR TÁRSASÁG; EGYRE LÁTVÁNYOSABBAK A NÉZETKÜLÖNBSÉGEK IZRAEL ÉS AZ EGYESÜLT ÁLLAMOK KÖZÖTT; ÚJABB ERDÉLYI FALUBAN FOGYTAK EL A MAGYAROK – Telegram posztjaink (2026.06.16.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 16.

Válaszcsapás

Válaszcsapás: Ki a valódi nemzetbiztonsági veszély?

A katonai elhárítás vegzálásai miatt néhány dolgot tisztába tesz Barcsa-Turner ...

64

2026. 06. 16.

Monroe 2.0

Egyre erőszakosabban igyekszik fenntartani hegemóniáját az USA Dél-Amerikában

Az Amerikai Egyesült Államok a teljes nyugati féltekén fenn akarja ...

Geopolitika

2026. 06. 16.

Már a közmédiába vitték volna az LMBTQP-lobbistákat

A külföldről finanszírozott, nemzetbiztonsági kockázatot jelentő LMBTQP-lobbiszervezet Amnesty International számolt ...

LMBTQP

2026. 06. 16.

Hunnia-ügy

Dobjuk össze: Adománygyűjtés a Hunnia-ügy vádlottjainak perköltségére

Ugyan a Hunnia-ügy vádlottjai 2023-ban kegyelmet kaptak, de ezzel nem ...

Hírek

2026. 06. 16.

USA-Irán megállapodás

Az USA-Irán megállapodás legfontosabb sarokpontjai – Izrael nem békél meg?

Donald Trump bejelentette, miszerint az USA és Irán közötti béketárgyalások ...

Közel-Kelet

2026. 06. 15.