szerda, január 14, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

“Nem fogunk háborút kezdeményezni, de felkészültünk rá” – Irán keményen odaszólt Izraelnek

Izrael nyíltan szövetkezett Amerikával, komoly fegyvereket kapott és fog még kapni a cionista állam. Viszont Irán is felkészült, továbbra sem hajlandó atomalkuról tárgyalni. Valószínűleg pontosan jól tudják, hogy mire megy ki a játék. Meggyengíteni az atomhatalmat, hogy aztán mindent elsöpörve épüljön tovább a Nagy-Izrael.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Ali Khamenei ajatollah, Irán legfelsőbb vezetője teljes készültségbe helyezte az iráni hadsereget az Egyesült Államok azon követelései miatt hogy az iszlám köztársaság tárgyaljon egy atomalkuról – jelentette az Al Arabiya szaúdi állami műsorszolgáltató.

Irán elutasította Donald Trump amerikai elnök közvetlen tárgyalásra vonatkozó követelését, de Ománon keresztül szeretné folytatni a közvetett tárgyalásokat – mondta egy, a Reutersnek névtelensége megőrzése mellett nyilatkozó tisztviselő.

A hétfői nap folyamán az iráni Forradalmi Gárda parancsnoka, Hoszein Szalami továbbá közölte Izraellel, hogy Irán „készen áll a háborúra” Izrael ellen, ha szükséges. Megjegyzései a Forradalmi Gárda magas rangú parancsnokaival és igazgatóival tartott találkozón hangzottak el, ahol áttekintette az elmúlt évet, amelyet „viharosnak és nehéznek” minősített a parancsnok.

„Egyáltalán nem aggódunk a háború miatt. Nem fogunk háborút kezdeményezni, de felkészültünk bármilyen háborúra, és határozott erővel állunk ellen bármilyen támadásnak”

– mondta Szalami az IRNA iráni állami hírügynökség által idézett nyilatkozatokban.

„Bármilyen eszkaláció minden képzeletet felülmúló tüzet szabadít el. A háború mértéke és intenzitása messze meghaladja az ellenség legvadabb várakozásait”.

Reagált Izrael

Hallel Bitton Rosen, egy magas rangú izraeli tisztviselő a 14-es csatorna híradójának nyilatkozott.

“Felkészülünk arra a lehetőségre, hogy Irán hibát követ el, és rakéták százaival támad minket”

– nyilatkozta Hallel Bitton Rosen.

“Az együttműködés köztünk és az amerikaiak között a védelemben egy újabb szintre lépett, és a legjobb, ami valaha is volt. A további (THAAD) üteg, amely itt landolt, része a közös műveletek sorozatának. Körülbelül egy hónap van hátra a Trump által az irániaknak megszabott határidőig: minden az asztalon van.”

Trump szerint közvetlen tárgylásokat folytat az USA és Irán

Irán rakétarendszereket telepít a Hormuzi-szoros szigeteire

(hirtv.hu nyomán Szent Korona Rádió) 

Legfrissebb

A hó és a fagy sem állította meg a Hatvannégy Vármegyét az antifa terroristákkal szembeni kiállásban

2026. január 14-én folytatódott Simeon Ravi Trux, a magyarverő...

Mesterlövész lőtte le a Korzikai Nemzeti Felszabadítási Front korábbi vezetőjét

Agyonlőtték Alain Orsonit, a korzikai szeparatisták volt vezetőjét Vero...

Küszöbön az Amerika-Irán háború?

Miközben kétségtelen, hogy az iráni tüntetések egyre szélsőségesebbé válása...

Trump mesterterve? 25%-os büntetővámot szab ki mindenkire, aki Iránnal üzletel

Az Iránban hetek óta tartó tüntetéssorozat mögött egyértelműen bizonyíthatóan...

Kategóriák

Mesterlövész lőtte le a Korzikai Nemzeti Felszabadítási Front korábbi vezetőjét

Agyonlőtték Alain Orsonit, a korzikai szeparatisták volt vezetőjét Vero...

Küszöbön az Amerika-Irán háború?

Miközben kétségtelen, hogy az iráni tüntetések egyre szélsőségesebbé válása...

Trump mesterterve? 25%-os büntetővámot szab ki mindenkire, aki Iránnal üzletel

Az Iránban hetek óta tartó tüntetéssorozat mögött egyértelműen bizonyíthatóan...

Teljes Lombardiát uralta az olasz maffia három legnagyobb szervezete

Az olasz maffia három legnagyobb szervezete, a Cosa Nostra,...

Hat magyarverő antifa terrorista állt bíróság elé Németországban

A budapesti antifa-támadás elkövetőit állítottak bíróság elé Németországban, a...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55