Nem örvend nagy népszerűségnek az Európai Unió migrációs politikája, ugyanis pár nap alatt egyszerre két uniós ország is nemet mondott a bevándorlókra. Minap megírtuk, hogy Németország felfüggeszti a családegyesítés címszó alatt beözönlő migránsok kérelmét. Most Lengyelország is lépett, lezárják a határt. No nem azért, mint hinnénk, szerintük Oroszország áll az egész migráció mögött…
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Andrzej Duda elnök közölte: a parlament döntése nyomán aláírta azt a törvényjavaslatot, amely lehetővé teszi a kormány számára, hogy ideiglenesen felfüggessze a menedékjogot az ország Belarusszal közös határán.
A lengyel elnök aláírásával törvénybe iktatta a menedékkérelmeket korlátozó törvényt.
“Aláírtam, mert úgy gondolom, hogy ez szükséges határaink biztonságának megerősítéséhez”
– írta Duda az X-en.
Felszólította a kormányt, hogy gyorsan adjon ki rendeletet a törvény végrehajtására. Donald Tusk miniszterelnök szerda este Varsóban jelentette be a vonatkozó döntést. A lengyel alsóház és a szenátus már zöld utat adott a törvénynek.
A parlament jóváhagyásával meghosszabbítható jogszabály lehetővé teszi a kormány számára, hogy ideiglenesen korlátozza a menedékjogot. A törvény előírja, hogy a határon kialakult vészhelyzetekben 60 napig csak azok a külföldiek kérhetnek menedékjogot, akik legálisan léptek be Lengyelország területére.
Lengyelország mindenekelőtt a Belarusszal közös keleti határán lát ilyen vészhelyzetet. Onnan évek óta főleg közel-keleti migránsok ezrei próbálnak átjutni az erősen megerősített határon, a belorusz hatóságok alig leplezett támogatásával. Lengyelország azzal vádolja Minszket és Moszkvát, hogy a migránsok átengedésével szándékosan destabilizálják az EU-t.
Az Európai Bizottság decemberben kijelentette, hogy az Oroszországgal és Belarusszal határos tagállamok korlátozhatják a menedékjogot, ha Moszkva és Minszk “fegyverként” használja az illegális migránsokat. Különösen Lengyelország követelte, hogy Brüsszel tegyen lépéseket a migrációs adatok jelentős növekedése miatt.
Érdekes, hogy a saját népük identitásának megóvása eszébe se jutott egyik európai országnak sem? Csak azért kellene korlátozni a migránsok beözönlését, mert azt szerintük Oroszország intézi gyengítésként? Elég nagy a baj a fejekben.
Nyilván van kivétel…
A jogszabály hatálya alól kivételt képeznek a kiszolgáltatott személyek, köztük a kísérő nélküli gyermekek, a terhes nők, azok, akik koruk vagy egészségi állapotuk miatt különleges bánásmódot igényelnek, valamint bárki, aki “egyértelműen bizonyítani tudja, hogy súlyos károkat szenvedhet”, ha visszaküldik Belaruszba.
A jogszabályokat bírálták az olyan emberi jogi szervezetek, mint az Amnesty International, a Helsinki Alapítvány az Emberi Jogokért és a Human Rights Watch (HRW).
Az EU migrációs politikája veszélybe sodorja a schengeni rendszert
Nyugat-Európa nem kér a migránsokból – 7 európai ország statisztikáját mutatjuk
„A kapacitásaink végéhez értünk” – Németországnak elege lett a migrációból, visszaküldenek mindenkit
(Euronews nyomán Szent Korona Rádió)