Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
Baranyi Krisztina Pride

Baranyi Krisztina beleállt Karácsonyba a Pride betiltása miatt

Úgy látszik összevesztek a budapesti balosok a Pride betiltása miatt. Baranyi Krisztina Facebook posztjában támadta Karácsony Gergelyt, amiért szerinte az letiltotta a jövő heti közgyűlésre benyújtott előterjesztéseit, amelyekkel a Pride betiltása ellen lázadtak volna és terjesztették volna az abnormalitást.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

A Telex megkereste a Főpolgármesteri Hivatalt, egyebek mellett azt kapták válasznak, hogy

„a főpolgármester számára a Budapest Pride fontosabb, mint a fővárosi frakciók bármiféle provokálásához kötődő pártpolitikai érdek”.

Baranyinak két, időben benyújtott, szabályos javaslata volt a következő közgyűlés előtt, ezeket tiltotta le szerinte a „világ leggyávább főpolgármestere”. Az egyikben azt javasolta, hogy addig legyen a Városházára tűzve a Pride zászlaja, amíg a kedden elfogadott, a Pride betiltását lehetővé tevő törvényt meg nem semmisítik, a másikban pedig azt, hogy idén Budapesten is legyenek a Pride-ot népszerűsítő feliratok, zászlók, szimbólumok a tömegközlekedési eszközökön.

Baranyi szerint „úgy látszik, ez már sok volt a »büszke, szabad város« vezetőjének, aki meg akarja ezt a várost védeni a Fidesztől”. Arról, hogy ezek nem kerültek be a főpolgármesteri javaslatok közé, ráadásul a DK-s Déri Tibor a döntést amúgy helyeslő posztjából értesült, amit szintén zokon vett, mint írta, „legalább személyesen közölné vele a cenzúrát” a főpolgármester, ha már „a véleményét, képviselői jogait semmibe veszi”. A poszt végén Baranyi arra utal, hogy Karácsony nem támogatja a Pride-ot.

A Főpolgármesteri Hivatal úgy reagált a posztra, hogy a főpolgármester számára a Budapest Pride fontosabb, mint a fővárosi frakciók bármiféle provokálásához kötődő pártpolitikai érdek. A napirendre kerülő előterjesztésekről a közgyűlés dönt, természetesen olyan javaslatok is napirendre kerülhetnek, amelyek a főpolgármesteri javaslatban nem szerepeltek. A Főpolgármesteri Hivatal szerint „azok is, amelyeknek az elfogadására semmi esély, és amelyek leszavazása kiváló muníciót adnak az LMBTQP és további honfitársaink emberi méltóságát aláásó propagandának”.

Később Karácsony Gergely is reagált, ő azt írta, zuglói polgármesterként ő tűzte ki elsőként a szivárványos rongyot magyar középületre. Amióta főpolgármester, minden évben ott volt a LMBTQP zászló a Városházán, minden évben segítséget nyújtott a Budapest Pride megszervezéséhez, és „ez így lesz akkor is, ha ezt a hatalom megtiltja”. „Budapest főpolgármestere vagyok. A legmélyebb erkölcsi meggyőződésem, hogy ez a város mindenkié. Hogy csak akkor lehetünk szabadok, ha mindannyian szabadok vagyunk. Szóval Budapest Pride lesz, méghozzá nagyobb, mint bármikor!” – írta Karácsony, aki korábban is kijelentette: „Pride lesz!”

Karácsony Gergely szembemenne a törvénnyel – határozottan kijelentette, hogy lesz buzivonaglás

Nem meglepő: Karácsony Gergely és Baranyi Krisztina a 30. Budapest Pride megtartása mellett emelt szót (+VIDEÓ)

Több, mint 70 millió forintra büntette a Momentumot Kövér László és kitiltotta a Parlamentből

(Telex nyomán Szent Korona Rádió)

Nincs morál, kell a terror? Folyamatosan bántalmazzák az ukránok a golyófogókat

Az ukrán Állami Nyomozó Hivatal bejelentette, hogy vizsgálatot indított az ...

Orosz-ukrán háború

2026. 07. 1.

transz pedofil

33 évet kapott az elmebeteg transz pedofil kongresszusi képviselő

2020-ban egy sor LMBTQP-lobbista ünnepelt, amikor megválasztották az USA első ...

LMBTQP

2026. 07. 1.

Telegram posztjaink (2026.06.30.)

Monacóban robbantottak az ukránok!?; Ukrajna indiai férfiakat toboroz; Migráns lövöldözött egy németországi gyermekvédelmi intézményben – Telegram posztjaink (2026.06.30.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 1.

Kalasnyikov

Az AK-tól az AK-Gucci-ig – Az idők szavai (2.Rész)

A hidegháború végére az AK-platform nem csupán a szovjet katonák ...

Militarizált övezet

2026. 06. 30.

A valóság spirituális dimenziója

Dugin: A halál pillanatában válunk először képessé arra, hogy a valóságot olyannak lássuk, amilyen valójában

Alexander Dugin szerint a cél az, hogy ebben a világban, ...

Jobboldaliság

2026. 06. 29.

Telegram posztjaink (2026.06.25.)

Az éjjel a Dunába dobálták a magyar zászlókat; Államilag támogatott gyilkosság áldozata lett egy gyermek Hollandiában; Vallásgyalázó előadást tartott Hodász – Telegram posztjaink (2026.06.25.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 29.