Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
tűzszünet folytatása

A Hamász újra felszólította Izraelt, hogy vonuljon ki Gázából – a tűzszünet folytatásáról is szó esett

A Hamász ismét felszólította a cionista hadsereget, hogy vonuljon ki a Gázai övezet déli részéről. A palesztin szervezet kiemelte, hogy elkötelezettek a tűzszüneti megállapodás és a háború befejezése mellett.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

A Hamász palesztin szervezet szóvivője csütörtökön megismételte azt a követelést, hogy az izraeli hadsereg vonuljon ki a Gázai övezet déli részéről. Azzal vádolta Izraelt, hogy az megpróbálja kijátszani a jelenlegi tűzszünet feltételeit, amelynek új szakaszáról Dohában tárgyalnak – írja az MTI.

„Sajtóértesülések szerint új javaslatokat terjesztettek elő azzal a céllal, hogy megkerüljék a január 19-i tűzszünethez vezető megállapodást”

– nyilatkozta Hazem Kasszem, a Hamász szóvivője, miközben a dohai közvetítőkkel folytatódnak a megbeszélések a megállapodás második szakaszával kapcsolatos nézeteltérések leküzdésére.

Hozzátette, hogy továbbra is elkötelezettek a megállapodás és a második szakasz végrehajtása mellett, valamint kiemelte, hogy nem akarják újrakezdeni a háborút.

„Elkötelezettek vagyunk a Gázai övezet és Egyiptom közötti határ mentén húzódó ütközőzónából való kivonulásának megkezdése mellett, amelynek a tűzszünet első szakaszában kellett volna megtörténni”

– mondta a szóvivő.

Kasszem elítélte egyben azt, hogy Izrael nem hajtotta végre a megállapodás humanitárius részét, amely előírta a humanitárius segélyek bejutását a 15 hónapja tartó háború által feldúlt területre. Sőt nem csak nem engedte be, de Izrael volt nemzetbiztonsági minisztere, Ben Gvir a Gázába érkező segélyek lebombázására szólított fel.

Izrael hátráltatja a tűzszüneti megállapodást, nem a Hamász

Az pedig, hogy valójában ki nem hajlandó a tűszüneti megállapodás folytatására, nagyon jól mutatja, hogy január 18-án Benjamin Netanjahu miként nyilatkozott.

„Trump elnök és Biden is biztosított bennünket arról, hogy ha szükségessé válik, akár a tűzszünet után, akár a tűzszünet alatt visszatérhetünk a harcokhoz.

Ígérem, hogy minden háborús célunkat el fogjuk érni. A médiában megjelent hírekkel ellentétben az IDF továbbra is ellenőrizni fogja a Philadelphi folyosót, és az ott állomásozó erőink számát növelni fogjuk”.

Katar azonnali és sürgős konzultációra hívta az izraeli tárgyalócsoportot, kijelentve, hogy Netanjahu szavai szöges ellentétben állnak a tűzszüneti keretben megállapodottakkal. Nem ez volt az első alkalom, hogy nem csak szavakkal, de tettekkel is megszegte a megállapodást a cionista hatalom.

Orbán Viktor Magyarországra hívta a gázai mészáros Netanjahut

Az izraeli 13-as hírcsatorna szerint három héten belül Magyarországon tárgyalhat Benjamin Netanjahu Orbán Viktorral. Ugyanakkor a pontos dátumról és az egyeztetés témáiról nem történt tájékoztatás. Az izraeli kormányfő ellen novemberben adott ki elfogatóparancsot a Nemzetközi Büntető Bíróság, amelyet több ország, köztük Magyarország sem tart érvényesnek.

Budapesten számíthatunk az útlezárásokra a háborús bűnös díszvendég látogatása idején. Az izraeli 13-as csatorna megjegyzi: a magyarországi látogatásra annak árnyékában kerül sor, hogy a hágai Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) nemzetközi elfogató parancsot adott ki Netanjahu ellen a Gázai övezetben zajló népirtás miatt.

Megszegte a tűzszüneti megállapodást Izrael, mégis ő fenyegetőzik

Szexuális erőszakkal és népirtással vádolják Izraelt az ENSZ szakértői

Ramadán első napja – a cionisták mától nem engednek be több humanitárius segélyt Gázába

(Index nyomán Szent Korona Rádió)

Telegram posztjaink (2026.07.11.)

Banánköztársasággá vált az EU; 97 éves nénit raboltak ki a cigányok; Irán gyors ütemben javítja a megtámadott nukleáris létesítményeket – Telegram-posztjaink (2026.07.11.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 11.

templomot védő hazafit

Elítélték a templomot védő lengyel hazafit

2020-ban, az abortusz korlátozása után a vallásellenes, feminista tüntetők Lengyelország ...

Nagyvilág

2026. 07. 11.

Mi Magunk

Mi Magunk vlog: Botrányos szimbolikus döntéseket hozott a Tisza

Botrány: amíg a Pride-zászlókat kitűzik az Erzsébet hídra, a vármegye ...

64

2026. 07. 11.

Telegram posztjaink (2026.07.10.)

Sorozásellenes zavargások robbantak ki Nyugat-Ukrajnában; Pride részleg a könyvesboltokban; Oroszország ismét súlyos csapásokat mért Ukrajna infrastruktúrájára – Telegram-posztjaink (2026.07.10.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 11.

Júniusban is tombolt a keresztényellenesség Európa-szerte

A balliberalizmus rohadó gyümölcse beérni látszik. Európa-szerte folyamatosan tapasztalható a ...

Nagyvilág

2026. 07. 10.

Telegram posztjaink (2026.07.09.)

Ismét Iránt támadta az USA az éjjel; Vádat emeltek a migránsok által megtámadott fehér fiú ellen Birminghamben; Izrael kijelentette: addig marad Libanonban, ameddig csak akar – Telegram-posztjaink (2026.07.09.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 10.