kedd, november 25, 2025
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Örvendezik Izrael a szíriai káoszon – Csak nem Nagy-Izrael lebeg a szemük előtt?

A Nagy-Izrael álmába jelentős szíriai területek is beletartoznak. Izraelnek így mindenképpen csak jól jöhet, ha fokozódik a káosz az országban. Az izraeli katonai hírszerzés volt vezetője ezért nagyon is örül a káosznak. 

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Az izraeli katonai hírszerzési igazgatóság volt vezetője támogatásának adott hangot a szíriai „hatalmi harcokkal” kapcsolatban, hozzátéve, hogy a „káosz” Izraelnek kedvez.

A szíriai káosz hasznos. Hadd harcoljanak egymás ellen. De Izraelnek hallgatnia kellene erről a kérdésről, és nem kellene nyilvános nyilatkozatokat tennie. Nyugodtan kell cselekednie” – mondta Tamir Hayman az izraeli katonai rádiónak adott interjújában.

Hayman, aki jelenleg a Nemzetbiztonsági Tanulmányok Intézetének igazgatója, üdvözölte a különböző szíriai frakciók közötti konfliktust, de hozzátette, hogy Izraelnek csendben kell maradnia.

Győzelmet kívánunk minden erőnek, de egy dolgot kell tennünk, csendben kell tennünk, és nem szabad beszélnünk róla”.

Elmondta, hogy bár rövid távon úgy tűnik, hogy Szíriában hatalmi harc folyik, az új kormány igyekszik kiterjeszteni az ellenőrzését.

Mindenki harcol egymással. Az első napon megállapodás a kurdokkal, a második napon mészárlás az alaviták ellen, a harmadik napon fenyegetés a drúzok felé… Ez az egész káosz a déli izraeli támadás mellé… Mindez a káosz valamelyest jót tesz Izraelnek” – magyarázta.

A volt katonai parancsnok a múlt csütörtökön kezdődött erőszakhullámra utalt, amikor Aszadhoz hű fegyveresek támadásokat indítottak a biztonsági erők ellen a tengerparti régióban, ahol az alavita közösség tagjai élnek, amelyhez Aszad és legtöbb híve tartozik.

Az összecsapások a civilek elleni bosszúhadjáratokba torkolltak, több száz halottat követelve és több ezer embert kitelepítve.

További rombolások és támadások Izrael részéről

Közben Izrael csütörtökön légicsapást mért a szíriai fővárosra, Damaszkuszra, miközben védelmi minisztere megfenyegette Ahmed al-Szará ideiglenes szíriai elnököt, tovább fokozva a szíriai káoszt.

Az izraeli hadsereg közölte, hogy célba vette a palesztin Iszlám Dzsihádhoz tartozó, általa parancsnoki központnak nevezett létesítményt, amelyet szerinte az Izrael elleni „terrorista tevékenységek” irányítására használtak.

Csütörtökön az izraeli erők harckocsikkal és katonai járművekkel nyomultak előre a szíriai al-Kuneitra térségében, felrobbantva korábbi katonai objektumokat – közölte az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja.

A múlt hónapban Izrael légicsapások sorozatát hajtotta végre az általa katonai támaszpontoknak tartott szíriai bázisok ellen, miután Benjámin Netanjahu miniszterelnök beszédében Szíria déli részének „teljes demilitarizálását” követelte. A támadásokban legalább ketten meghaltak.

A beszéd során Netanjahu külön utalt a szíriai drúz közösségre, akik túlnyomórészt a Sweida régióban élnek, és lényegében Izrael szövetségeseinek tekinthetőek, hiszen az izraeli drúzok jelentős szerepet vállalnak a cionista haderőben:

Nem tűrünk el semmilyen fenyegetést a dél-szíriai drúz közösség ellen” – mondta.

Csütörtökön az izraeli külügyminisztérium megerősítette, hogy az elmúlt hetekben humanitárius segélyt küldött a szíriai drúz közösségeknek.

Elemzők is megerősítették, miszerint Izraelnek a drúz közösség felé tett közeledése a Szíria megosztására irányuló kísérletek része.

Izrael december óta súlyos légicsapásokat hajtott végre a szíriai katonai infrastruktúra ellen, így a 14 éve tartó polgárháborútól már amúgy is megviselt új kormánynak kevés kapacitása maradt a katonai válaszadásra.

A magyarországi gyarmatra látogat a háborús bűnös Netanjahu

Állatokként bánnak a palesztinokkal az izraeli börtönökben

(Middle East Eye nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

Bezár a szélsőbalos Auróra klub

Az Auróra Közösségi Ház évek óta a budapesti szélsőbaloldali...

Migráns felmenőkkel rendelkező belügyminiszter szigorítja a bevándorlási törvényeket Nagy-Britanniában

Pakisztáni migránsok leszármazottja Shabana Mahmood (brit belügyminiszter) jelentette be,...

Véget ér a greenwashing: 21 légitársaság vállalta, hogy felhagy az

Nemzetközi fogyasztóvédelmi összefogás után 21 légitársaság vállalta, hogy felhagy...

Megint cionista rendőrök támadtak imádkozni igyekvő keresztényekre

A zsidó-kereszténység valódi volta ismételten megmutatkozott, amikor a cionista...

Ideiglenesen és részlegesen véget vet Új-Zéland a pubertásblokkolók használatának a fiatalok körében

A pubertásblokkolók használata súlyosan károsítja a fiatalok egészségét. Új-Zéland...

Kategóriák

Bezár a szélsőbalos Auróra klub

Az Auróra Közösségi Ház évek óta a budapesti szélsőbaloldali...

Migráns felmenőkkel rendelkező belügyminiszter szigorítja a bevándorlási törvényeket Nagy-Britanniában

Pakisztáni migránsok leszármazottja Shabana Mahmood (brit belügyminiszter) jelentette be,...

Véget ér a greenwashing: 21 légitársaság vállalta, hogy felhagy az

Nemzetközi fogyasztóvédelmi összefogás után 21 légitársaság vállalta, hogy felhagy...

Megint cionista rendőrök támadtak imádkozni igyekvő keresztényekre

A zsidó-kereszténység valódi volta ismételten megmutatkozott, amikor a cionista...

Ideiglenesen és részlegesen véget vet Új-Zéland a pubertásblokkolók használatának a fiatalok körében

A pubertásblokkolók használata súlyosan károsítja a fiatalok egészségét. Új-Zéland...

Feláldozni a szabad gondolkodást a kényelem oltárán – Ezt kínálja a Meta AI

A mai magyar társadalom jelentős részének hírfogyasztása gyakorlatilag a...

Elhunyt Wass Albert fia, Wass Huba amerikai dandártábornok

Wass Huba harcolt Vietnámban is. Kiváló harci teljesítményei okán,...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55