hétfő, december 22, 2025
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Megfosztják az anyanyelvi oktatástól az orosz kisebbséget Észtországban

Észtországban jelentős, több százezres oroszajkú kisebbség él, és a közoktatásban a gyerekek orosz nyelven is tanulhattak eddig, a háború óta elharapódzó ruszofóbia hatására azonban ez megszűnt és anyanyelvi oktatási lehetőség nélkül maradt az orosz kisebbség.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Miután Oroszország megtámadta Ukrajnát, az egyik leginkább globalista érdekeket kiszolgáló kormány úgy döntött, megszünteti azt az általuk “posztszovjetnek” ítélt örökséget, hogy az orosz kisebbség az anyanyelvén tanulhasson, és nem biztosítja mindenkinek automatikusan az orosz nyelvű oktatást, csak az észtet.

Ez a döntés rengeteg gyereknek jelent komoly akadályt, hiszen egy olyan nyelven kell most tanulniuk a tantárgyakat, amit korábban talán soha nem is beszéltek.

Magyarként kifejezetten közelinek érezhető az orosz kisebbség szenvedése, hiszen a határon túli magyaroknak is sokáig kellett ezzel a problémával szembenézni, sőt van ahol még a mai napi is nehézséget jelent az anyanyelvi oktatás elérése.

Ezeket a jogtipró rendelkezéseket még az a Kaja Kallas hozta aki azóta az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője lett. Az az Európai Unió aki folyamatosan az emberi és polgári szabadságjogok védelmezőjeként lép fel, vagy legalábbis ezt akarja mutatni magáról, most megvillantotta valódi oldalát.

Valójában mit sem törődnek az emberek jogaival, csupán a globalista ideológia kiszolgálását teljesítik minden áron, ha kell az etnocídiumtól sem riadnak vissza, hiszen egyértelmű hogy ezzel a rendelkezéssel az orosz etnikum végleges megszűntetése a cél.

A Deutsche Welle riportot készített a 8 éves Viktóriával amelyből kiderült, hogy nagyon sok gyermeknek komoly problémát okoz az észt állam döntése, hiszen

a szüleik nem tudnak nekik segíteni mert ők sem beszélik a nyelvet.

Hatalmas botrány Észtországban: a ruszofób miniszterelnök férje Oroszországgal üzletelt

( Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

Digitális diktatúra: Dánia nem kézbesít többé levelet, bezár az állami posta

Idén december 30-án szállítja ki az utolsó levelet a...

90 milliárd eurós hitelt kapnak az ukránok az EU-tagállamoktól: Magyarország nincs a finanszírozók között

Bár a befagyasztott orosz vagyonhoz végül nem nyúlnak, azért...

Ezek itt cigányok? Fiatalkorú lányok a Nagymező utcai késelés elkövetői

Szombatra virradó éjjel megkéseltek egy 15 éves lányt Budapesten....

Tovább erősödik a cionista törésvonal az USA konzervatív táborában

Az USA konzervatív táborán legnagyobb törésvonala egyértelműen a cionizmus...

Kategóriák

Digitális diktatúra: Dánia nem kézbesít többé levelet, bezár az állami posta

Idén december 30-án szállítja ki az utolsó levelet a...

Ezek itt cigányok? Fiatalkorú lányok a Nagymező utcai késelés elkövetői

Szombatra virradó éjjel megkéseltek egy 15 éves lányt Budapesten....

Tovább erősödik a cionista törésvonal az USA konzervatív táborában

Az USA konzervatív táborán legnagyobb törésvonala egyértelműen a cionizmus...

További illegális zsidó telepek épülnek Ciszjordániában; konkrét tervekkel jelentkezett a Trump-riviéra

Izrael folyamatosan illegálisan terjeszkedik az általuk megszállt Ciszjordániában. Az...

A Kékfény törölt riportja bizonyítja, hogy a Szőlő utca nem gyermekotthon

2019-ben a Kékfény adást forgatott a Szőlő utca működéséről....

Dúró Dóra a Curtis-botrányról: Épeszű szülő nem adna ilyen tanácsot a fiának

Pezsgők, kaviár, kurv*k” – így kíván boldog karácsonyt 14–15...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55