csütörtök, május 14, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Kreml szóvivője : Moszkva és Washington a békéről és nem a háborúról fog beszélni

Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője az orosz Rosszija 1 televízió műsorában beszélt a Trump és Putyin közti telefonos egyeztetésről, melyben egyeztettek Moszkva és Washington álláspontjáról az Orosz-ukrán háborúval kapcsolatban.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök telefonbeszélgetése azt jelenti, hogy Moszkva és Washington ezentúl a békéről, nem háborúról fog beszélni

– jelentette Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője a Rosszija 1 televízió Moszkva. Kreml, Putyin című műsorában.

„Ez egy erőteljes jelzés arra vonatkozóan, hogy mostantól párbeszéd útján próbáljuk majd megoldani a problémákat. És most már a békéről fogunk beszélni, nem a háborúról” – mondta a szóvivő.

„Mi volt az előző (amerikai) kormányzatnál? Nincs párbeszéd, háború a végsőkig. Ez volt az előző kormányzat hivatalos álláspontja. Trump elnök nyilatkozataiból ítélve: a problémákat párbeszéd útján oldjuk meg, nincs háború, béke kell. Az ilyen álláspontnak, elvileg, minden épeszű ember vagy állam számára rokonszenvesebbnek kellene lennie” – fogalmazott.

Azzal kapcsolatban, hogy orosz hivatalos személyek hogyan utazhatnak majd tárgyalni az Egyesült Államokba, Peszkov kijelentette, hogy az ellenük bevezetett szankciók, megfelelő akarat esetén, bármikor visszavonhatók. Megjegyezte, hogy Trump bármikor felkeresheti Oroszországot.

Az orosz elnök sajtótitkára úgy vélekedett, az elmúlt évek tapasztalatai segítik Oroszországot abban, hogy a Nyugattal folytatott esetleges tárgyalások során ne hagyja magát újra félrevezetni, mint ahogy az ukrajnai rendezésről rendelkező 2014-2015-ös minszki megállapodások esetében történt.

A megtévesztés elleni garanciák „valószínűleg abban állnak, hogy vége van a romantikus időszaknak. Most a pragmatizmus ideje van, az elmúlt évek tapasztalataiból kell meríteni. És éppen ez, az elmúlt évek tapasztalatai segítenek abban, hogy ne essünk bele a hamis ígéretek hálójába” – fogalmazott.

Mint mondta, Oroszország nem felejti el, hogy más kérdésekben is becsapták, például amikor megígérték neki, hogy a NATO-t nem fogják keleti irányba bővíteni, és Moszkva ezt is figyelembe fogja venni álláspontjának kialakításakor.

Azt hangoztatta, hogy a minszki megállapodások lehetőséget adtak az ukrán probléma rendezésére.

„Ukrajna is sértetlen maradt volna, és a Donyec-medencei oroszokat sem bántalmazták volna, nem lett volna polgárháború, a Donyec-medencei orosz emberek nem vágytak volna arra, hogy elszakadjanak Ukrajnától, hogy elhagyják Ukrajnát, hogy elhagyjanak egy olyan országot, amely tankokkal és harci gépekkel löveti a népét. Mindez talán nem történt volna meg” – nyilatkozott.

Az Orosz-ukrán háború lezárásról egyeztetett Trump és Putyin

Dugin: A Nyugat halott – Oroszország és Amerika újrarajzolja a világtérképet

(Mandiner nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

New York Times: Izrael kutyákat idomított nemi erőszakra

Izrael újabb vérlázító tetteiről rántották le a leplet. A...

Rengeteg pénzbe kerül a jenkiknek az USA-Irán háború

Az USA-Irán háború költsége két hét alatt újabb 4...

Nagyot kaszáltak a piaci zavarokon az európai olajcégek

A Shell, a BP és a TotalEnergies összesen legalább...

Kategóriák

New York Times: Izrael kutyákat idomított nemi erőszakra

Izrael újabb vérlázító tetteiről rántották le a leplet. A...

Rengeteg pénzbe kerül a jenkiknek az USA-Irán háború

Az USA-Irán háború költsége két hét alatt újabb 4...

Nagyot kaszáltak a piaci zavarokon az európai olajcégek

A Shell, a BP és a TotalEnergies összesen legalább...

Egyre növekszik a kiutasításra váró migránsok száma Németországban

Néhány hónap alatt jelentősen megnőtt a kiutasításra kötelezett migránsok...

Fontos pozíciókat kaphat „Buddha”, a Tisza Párt szexképes zsarolásért elítélt hackere

Már a választások előtt jöttek hírek Maróti Tamás „Buddháról”,...

Elítéltek egy lelkészt, mert abortuszklinika előtt mert prédikálni

A nyugati típusú szólás- és véleményszabadság is valahogy úgy...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55