hétfő, január 19, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Miért pózol orosz zászlóval a HVIM?

A Becsület Napja mindig nagy hangsúlyt kap mind a hazai, mind a nemzetközi sajtóban. A balliberálisok mindent megtesznek, hogy nácizmust kiálthassanak, és az átlagembert egy új „vészkorszakkal” rémisztgessék. Ennek következtében ilyenkor minden egyes elemet kiemelnek. A Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom és szintén hozzájuk köthető Farkasok Bajtársi Közösség idén is nagy létszámban indult el a Kitörés 60 túrán, fejet hajtva hőseink magasztos tette előtt, így csoportképük készültére sokan felfigyeltek, és hazai, valamint világszinten is a címlapokra kerültek. Így lehet az, hogy a félreinterpretálások szerint a HVIM (és a Farkasok) orosz zászlóval (képeken) pózol a budai várban. A mozgalom közleménye alább folytatódik.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Ha már szóba kerültek az oroszok, mielőtt erre választ adunk, először érdemes azt tisztázni, hogy hogyan is viszonyulunk Oroszországhoz.

Teljes mértékben szimpatizálunk Oroszország tradicionalitás irányába mutató törekvéseivel, hiszen a hagyományos értékek felerősödése révén védve az orosz embereket, a családot és a vallást könyörtelenül szembeszállnak az LMBTQP-lobbi társadalomromboló támadásaival szemben, és még csírájában elfojtották annak mindennemű kiteljesedését. Egy olyan országról beszélünk, ahol az ortodox tradíció virulensen él, miközben a sátánizmust betiltják.

Népszava címlapon, valamint megszámlálhatatlan intenetes találat a HVIM és a Farkasok cspoportképére

Oroszország birodalmi jellege is kiváltképpen elismerésre méltó, hiszen a tradicionális birodalmak aspektusát öltötte magára előremutató példájával, ahogyan népeket és vallásokat összefogva, azoknak autonómiát, kvázi államiságot biztosított.

Természetesen nagy aggodalommal figyeljük a sátán füstjének beszivárgását a posztszovjet jelenségek által. Teljesen elfogadhatatlanok a kommunizmus bűneinek relativizálására irányuló törekvések, de mi a fentebb említetteket, a potenciált nézzük, ami valljuk be, a nagyhatalmak közül legerőteljesebben Oroszországban valósul meg.

Mélységes aggodalommal figyeljük a hivatalos orosz külpolitikát is Magyarország vonatkozásában, hiszen teljesen irányt tévesztve, vállalhatatlan, magyarországi kommunistákkal emlékeznek meg, ezekkel tartják fenn a kapcsolatot, mint azt tették legutóbb is. Ez a fajta múltat lehet ápoló, de nem jövőbe mutató hozzáállás az egyik legnagyobb gátja annak, hogy arról beszéljünk, hogy Oroszországot teljes egészében támogatni tudjuk.

Kínai platformon is feltűnt a Mozgalom csoportképe

Van azonban remény erre a szovjet rendszert relativizáló és sokszor pozitívan beállító berendezkedésben is, nevezetesen a hatalmas taglétszámú, monarchista Tsargrad mozgalom, mely mint mi, a hagyomány irányába terelné a történéseket.

És akkor nézzük az általunk tartott zászlót. Természetesen a sztereotíp megközelítések ellenére nem orosz zászlóról beszélünk, és nem „orosz majmolásról” van szó, hanem egy olyan jelképről, melynek az oroszok általi használata igen üdvözlendő, és a fentebb kifejtett tradicionális irányvonalak megvalósulásának egyik hírnöke. Ezen zászló ugyanis minimum univerzális jelképe lehet és kell is, hogy legyen Európa összes keresztény nemzete számára.

A zászlón ugyanis a Nem Kézzel Festett Ikon, a Szent Arc látható, amely az Úr Jézus Krisztus arcát ábrázolja. Ismeretes ugyanis, hogy a hagyomány szerint Krisztus nedves arcát egy kendőhöz érintve, és a ruhadarabon arcképét megjelentetve küldte el ezt gyógyírül Edessza királyának. A szent arckép számos csatában és vészben óvta a birtoklókat. Így vált hadijelvénnyé is, kiváltképpen az ortodox területen, és a bizánci-orosz ikonográfia kooperációjaként jelent meg hadizászlókon.

A vörös hátterű zászlón emellett a szláv IC XC NIKA betűk szerepelnek, melyek rövidítésül szolgálnak a „Jézus Krisztus győzedelmeskedik!” mondatnak, hirdetve a világosság győzelmét a sátáni erők felett.

A szovjet rém szellemtelen örököseinek egyre erőteljesebb ostromai közepette, mikor, ha fegyverekkel még nem is, de ideológiai-szellemi szinten a világ lángba borul, fel kell mutatnunk azt, „aki a világnak botrány”, és hirdetnünk kell, hogy a gonosz felett végül Krisztus győzedelmeskedik!

(Szent Korona Rádió)

HVIM: László Balázst nem tartottuk soha „vezérnek”, de még komoly embernek se

Milyen lenne az ideális Magyar Honvédség? – Itt a Válaszcsapás legújabb adása

Legfrissebb

Von der Leyen aláírta a Mercosur-megállapodást, ami tönkreteszi az európai mezőgazdaságot

Ursula von der Leyen bizottsági elnök, és António Costa, az Európai...

Lenin páncélautójával és Lenin szobor állítással ünnepelnék a Május 1-jét Tiszaújvárosban

Döbbenetes látni, hogy 2026-ban évtizedekkel a rendszerváltozás után egyes...

Cigányok lopták el gyerekkel együtt az autót Szombathelyen.

Két tizenhat éves "fiatal" lopott el a Szombathelyen egy...

Orbán Viktort is meghívta a Gázai Béketanácsba Donald Trump

Az USA Magyarországot – vagy ahogyan Szijjártó Péter külgazdasági...

Kategóriák

Von der Leyen aláírta a Mercosur-megállapodást, ami tönkreteszi az európai mezőgazdaságot

Ursula von der Leyen bizottsági elnök, és António Costa, az Európai...

Lenin páncélautójával és Lenin szobor állítással ünnepelnék a Május 1-jét Tiszaújvárosban

Döbbenetes látni, hogy 2026-ban évtizedekkel a rendszerváltozás után egyes...

Cigányok lopták el gyerekkel együtt az autót Szombathelyen.

Két tizenhat éves "fiatal" lopott el a Szombathelyen egy...

Orbán Viktort is meghívta a Gázai Béketanácsba Donald Trump

Az USA Magyarországot – vagy ahogyan Szijjártó Péter külgazdasági...

Lelőtte az apját egy 11 éves gyerek Amerikában, mert elvette tőle a Nintendóját

Gyilkosság elkövetésével vádolnak egy 11 éves amerikai fiút, aki...

Venezuela, Grönland, Irán – Válaszcsapás: Trump a judeokrata világrendért harcol

Venezuela, Grönland, Irán, de hogy kerül ebbe a sorba...

Transzügyekről dönt az amerikai Legfelsőbb Bíróság, tagállami szabályozás a tét

Hosszú évek óta gyakorlat már, hogy a transz sportolók...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55