Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Toroczkai László így kommentálta az AfD látogatását Orbánnál

A Mi Hazánk elnöke az X-en kommentálta az AfD kancellárjelöltjének budapesti látogatását, amit a Magyar Jelen szemlézett.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Szerdán Budapesten miniszterelnököknek kijáró fogadtatásban részesültOrbán Viktor részéről Alice Weidel, az AfD társelnöke és kancellárjelöltje. A találkozó történelmi léptékű volt, ugyanis regnáló kormányfő most először fogadta hivatalos keretek között a németországi párt valamely képviselőjét.

Az Orbán-Weidel találkozó kapcsán Toroczkai László, az AfD-vel közös európai pártcsaládban lévő Mi Hazánk Mozgalom elnöke is kifejtette véleményét.

“Németországban választások lesznek, és ez a budapesti találkozó az AfD ügyes kampányeseménye volt”

– írta az X-en Toroczkai László.

Toroczkai László szerint az AfD a budapesti látogatással azt mutatta, hogy egy miniszterelnök is fogadja őket, ezzel bontják a karantént.

“Az AfD egy nagy párt, többféle politikai árnyalattal, de a programjuk zöme, a migrációtól a globalistákon át a Covidig, nagyrészt megegyezik a Mi Hazánk programjával”

– hangsúlyozta.

Az AfD politikusaira utalva hozzátette, úgy élik túl ezt a brutális elnyomást, hogy ügyesen, taktikusan politizálnak.

“Ez a mai húzásuk is ügyes volt” – írta.

A nemzeti ellenzéki politikus szerint az más kérdés, hogy Orbán Viktor miért akart az AfD társelnökével találkozni.

“Nyilván, ahogy Magyar Péter, úgy ő is a Mi Hazánk szavazóit akarja elszippantani, de az egyre nyilvánvalóbb európai változásokat látva, a jövő győzteseivel is igyekszik barátkozni, még időben, másokat megelőzve” – húzta alá.

Toroczkai László rögzítette, “az AfD azonban a mi szövetségesünk, ezt megerősítettük néhány hete is, amikor a meghívásomra az AfD európai parlamenti képviselője, Tomasz Froelich szólalt fel az évértékelő beszédem előtt”.

“Barátok, bajtársak vagyunk. Marad tehát a frakciónk, az ESN, amelyet közösen alapítottunk, és amely nem akar összeolvadni a Patrióták frakcióval. A saját utunkat járjuk” – írta.

“Németországban pedig nekünk most az a fontos, hogy az AfD minél jobban szerepeljen a választásokon, és minél hamarabb átvegye Németország kormányzását” – zárta bejegyzését a Mi Hazánk Mozgalom elnöke.

Hozzátette, fontos tudni, hogy az egyre jobban erősödő AfD-t egyedülállóan brutális, antidemokratikus eszközökkel igyekeznek Németországban elnyomni.

“Megpróbálják betiltani, a vezetőit nyíltan figyeli meg a titkosszolgálat, a tagjaikat félholtra verik az utcákon, a demokratikus választások alapján nekik járó parlamenti bizottsági helyeket sem kaphatják meg stb. Karanténba zárták őket, tűzfalat építettek köréjük”

– húzta alá a Mi Hazánk elnöke.

Toroczkai László szerint az AfD a budapesti látogatással azt mutatta, hogy egy miniszterelnök is fogadja őket, ezzel bontják a karantént.

“Az AfD egy nagy párt, többféle politikai árnyalattal, de a programjuk zöme, a migrációtól a globalistákon át a Covidig, nagyrészt megegyezik a Mi Hazánk programjával”

– hangsúlyozta.

Az AfD politikusaira utalva hozzátette, úgy élik túl ezt a brutális elnyomást, hogy ügyesen, taktikusan politizálnak.

“Ez a mai húzásuk is ügyes volt”

– írta.

A nemzeti ellenzéki politikus szerint az más kérdés, hogy Orbán Viktor miért akart az AfD társelnökével találkozni.

“Nyilván, ahogy Magyar Péter, úgy ő is a Mi Hazánk szavazóit akarja elszippantani, de az egyre nyilvánvalóbb európai változásokat látva, a jövő győzteseivel is igyekszik barátkozni, még időben, másokat megelőzve”

– húzta alá.

Toroczkai László rögzítette, “az AfD azonban a mi szövetségesünk, ezt megerősítettük néhány hete is, amikor a meghívásomra az AfD európai parlamenti képviselője, Tomasz Froelich szólalt fel az évértékelő beszédem előtt”.

“Barátok, bajtársak vagyunk. Marad tehát a frakciónk, az ESN, amelyet közösen alapítottunk, és amely nem akar összeolvadni a Patrióták frakcióval. A saját utunkat járjuk”

– írta.

“Németországban pedig nekünk most az a fontos, hogy az AfD minél jobban szerepeljen a választásokon, és minél hamarabb átvegye Németország kormányzását”

– zárta bejegyzését a Mi Hazánk Mozgalom elnöke.

(Magyar Jelen)

Weidel flörtje Orbánnal – rossz ómen

A Tisza-kormány aláírja a magyar oktatás halálos ítéletét?

Mire számíthatunk a Tisza-kormány oktatási miniszterétől, Lannert Judittól? Milyen irányba ...

Belföld

2026. 06. 24.

Telegram posztjaink (2026.06.23.)

Lövöldözés történt egy zsidó negyedben; Megszólalt az Erzsébet hídról a buzizászlókat eltávolító férfi; Fokozott rendőri jelenlét lesz a budapesti Pride idején – Telegram posztjaink (2026.06.23.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 23.

A pedofília elfogadtatásának kísérlete

Barcsa-Turner Gábor: A szabad szerelem jelszavával évtizedek óta zajlik az „érzékenyítés” a pedofília elfogadtatásának irányába

Menjünk ki a hálószobájukból?! – követelik. Hát akkor ők meg ...

LMBTQP

2026. 06. 23.

Telegram posztjaink (2026.06.22.)

Sulyok Tamás NER-báb helyett Tisza-báb köztársasági elnök jön; Orgia miatt rongálták meg a várat; A kommunizmus és a genderizmus ugyanannak az eszmének két arca; – Telegram posztjaink (2026.06.22.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 22.

Erzsébet híd zászló

HVIM: Elismerésünk az LMBTQP-rongyokat az Erzsébet hídról eltávolító hazafinak!

A HVIM – Magyar Ellenállás közleményben reagált arra, hogy egy ...

64

2026. 06. 22.

Telegram posztjaink (2026.06.21.)

Franciaországban gyilkolhatott a Moszad; Visszavonta Zelenszkij kitüntetését a lengyel elnök; XIV. Leó pápa megint a migránsokat védi – Telegram posztjaink (2026.06.21.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 21.