péntek, április 3, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Egy új kínai technológiával felszerelt drónraj nem elrejtőzik a radar elől, hanem leterheli a légvédelmet

Kínai mérnökök szerint egy új kínai technológia, a radarreflektor segítségével egy drónraj képes lehet lenullázni az ellenséges légvédelmet, így hatékonyabb lehet az eszközökkel a támadás. 

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Általános esetben a harci drónokat és repülőgépeket úgy igyekeznek kialakítani a mérnökök, hogy azt a lehető legkevésbé vegyék észre a radarok. Egy ilyen „lopakodó” tulajdonságnak köszönhetően a szerkezeteket csak a szokásosnál később veszi észre a légvédelem, így semlegesíteni is nehezebb őket. A kínai Nemzeti Védelemtechnológiai Egyetem mérnökei azonban épp ennek az ellenkezőjét szeretnék elérni.

A South China Morning Post beszámolója szerint a kutatók egy olyan megoldást fejlesztettek ki, ami nemhogy nem rejti el a drónokat az ellenséges radarok elől, hanem épp ellenkezőleg: hatalmas méretűre nagyítja őket. Ehhez egy radarreflektor nevű eszközre van szükség, ami nagyjából akkora, mint egy iPad, és aminek köszönhetően a repülő szerkezet olyan nagy lesz a radaron, mint egy focistadion.

Az új kínai technológia célja, hogy összezavarja az ellenséges légvédelmet, így hatékonyabban küzdhet ellene: különböző lépéseket tehet, amik felfedik pozícióját és védekezési rutinját.

A kínai nyelvű Radar Science and Technology című tudományos lapban közzétett publikációban Csen Csiang, a kutatást végző csoport vezetője azt írta, hogy a megoldással sikerült példátlanul nagy hatékonyságot elérni. A szakember szerint egy ilyen megoldással felszerelt drónraj képes teljesen elborítani a képernyőt, ami miatt hatástalanná válhat a légvédelem.

A tudósok különféle teszteket végeztek a prototípuson, amelyek kimutatták, hogy hatékonyan képes fokozni és visszaverni a különböző irányokból érkező elektromágneses hullámokat. Az eszköz ráadásul csak a tápellátáshoz használ energiát, így könnyen méretezhető megoldásról van szó.

Gyerekekkel rakatnák össze a drónokat az ukránok, hogy ne támadják a fegyvergyártást az oroszok

Az üvegszáloptikával irányított drónok kezdték uralni a csatamezőt

(hvg nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

Nem hagyja jóvá az ENSZ a Hormuzi-szoros blokádja elleni fellépést

Bahrein – Amerika támogatásával – eredetileg azt akarta keresztülvinni...

Lefojtás, leköpés, káromlás – 2025-ben is csúcsra járatták a keresztényellenességet Izraelben a zsidók (I. rész)

Izraelben folyamatosan támadások érik a keresztényeket. A Rossing Center...

Nagypéntek: Krisztus vérének ereje

Az egész természet megzavarodott, midőn látta, hogy a keresztre...

Kufárkodás gőzerővel: Izrael szállítaná az arab országok olaját

Mint arról már Telegram csatornánkon írtunk, az iráni háború...

Kategóriák

Nem hagyja jóvá az ENSZ a Hormuzi-szoros blokádja elleni fellépést

Bahrein – Amerika támogatásával – eredetileg azt akarta keresztülvinni...

Nagypéntek: Krisztus vérének ereje

Az egész természet megzavarodott, midőn látta, hogy a keresztre...

Kufárkodás gőzerővel: Izrael szállítaná az arab országok olaját

Mint arról már Telegram csatornánkon írtunk, az iráni háború...

Lefagytak, utasokra ajtót zártak autópálya közepén a kínai robottaxik

High-tech csodavilágot ígértek a modernek, erre órákra lefagyó robottaxikat...

Megszégyenítette saját nemzetét a japán miniszterelnök

Az  USA megnyomorította a japán népet, majd lényegében gyarmatává...

Az ukrajnai Lviv (Lemberg) utcáján megöltek egy toborzót

A nyugat-ukrajnai Lviv (Lemberg) egyik utcájában megöltek egy toborzót...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55