A magyar baloldali médiumok (akik magukat függetlennek nevezik) és az USA összefonódása soha nem volt titok, azonban most itt van néhány “bizonyíték”, amin láthatjuk a Netanjehuval is kvaterkázó Samantha Powert, hogy hogyan találkozott néhány hazai felforgató újságíróval.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Az USAID vezetője, Samantha Power 2023 februárjában Magyarországon is járt. Az amerikai nagykövetség akkori beszámolója szerint magyar független újságírókkal találkozott. Az alábbi videón jól látható, amint éppen arról értekezik a színes forradalmakat és polgárháborúkat is szító USAID vezetője, hogy most tervezik Magyarországon újraindítani a „demokráciaexportot.”
A CIA kapcsolatokkal is rendelkező Samantha Power szívéjesen üdvözli az általa is támogatott magyar „újságírókat” és a videón is jól látható, amint épp kezet fog Panyi Szabolcs „független” újságíróval és Polyák Gábor „független médiaszakemberrel.”
Jól látszik, hogy a videóban független újságíróként hivatkoznak Panyira és Polyákra is, csakhogy ezzel egy baj van.
Polyák felelt az amerikai pénzek elosztásáért Magyarországon, Panyi Szabolcs pedig mindkét munkahelyén lényegében az USAID-től is kapott pénzt.
A most közzétett adatok alapján jól látszik, hogy a Direkt36 összesen 62 ezer dollárt kapott az amerikai demokraták pénzosztó szervezetétől. Tehát független oknyomozó portálként nevezni azt, aki pénzt fogad el az amerikai demokratáktól az minimum véleményes.
Panyi Szabolcs másik munkahelye, a Vsquare – Közép-európai oknyomozó portál valamilyen rejtélyes oknál fogva szintén kapcsolatban áll az USAID-al.
Már korábban is írtunk Panyi munkásságáról, és akkor is feltűnt – még a botrány kirobbanása előtt -, hogy a liberális újságíró bárhová megy, folyton amerikai támogatásba botlik.
Hány újságírót képezett ki a CIA partnerszervezete az USAID?
Mint ismeretes Donald Trump amerikai elnök befagyasztotta az amerikai külföldi segélyek milliárdjait, köztük a Kongresszus által jóváhagyott 268 millió dollárt, amelyet anemzetközi baloldali média támogatására szántak.
A magyar baloldal mellett az USAID az ukrán média egyik legnagyobb támogatója is volt. Az intézkedés következtében az ukrán médiumok közül több is felfüggesztette tevékenységét. A Slidstvo.Info például költségvetése 80%-ának kiesését jelentette be. Fehérorosz és iráni lapok is csődbe mentek.
Az USAID jelentése szerint 2023-ban 6,200 újságírót képeztek, 707 független médiumot támogattak, és 279 médiaprojektet finanszíroztak.
Egyelőre nem tudni, hogy pontosan hány újságírót és hány médiumot támogattak Magyarországon, de minden bizonnyal ez hamarosan ki fog derülni.
(Vadhajtások nyomán Szent Korona Rádió)