Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
Műsorújság

ChatGPT alapján túrázták a Magas-Tátrában, meg is lett az eredménye

Korábban nem volt még rá példa, hogy a mesterséges intelligencia tanácsaira hagyatkozva kerültek nehéz helyzetbe túrázók a Magas-Tátrában. De sajnos az emberi butaság képes mindig újabb eseteket produkálni.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Három túrázó viharos, jeges időjárási körülmények között próbált átkelni a Magas-Tátrában egy nehezen járható útvonalon a napokban – számolt be az esetről riportjában a Markíza.

A túrát a mesterséges intelligencia, konkrétan a ChatGPT javaslata alapján tervezték meg, amely a legrövidebb útvonalat ajánlotta anélkül, hogy figyelembe vette volna a túrázók tapasztalatát vagy az aktuális időjárási viszonyokat, részletezte Andrzej Marasek hegyimentő a televíziónak. Az említett útvonal nyáron is komoly kihívást jelentene, de télen és a kedvezőtlen időjárási körülmények között rendkívül veszélyessé vált.

„Ez volt az első eset, hogy olyan túrázóknak kellett segítenünk, akik a ChatGPT-re támaszkodtak. Valamilyen értelemben ezzel új fejezet nyílt a tátrai hegyimentés történetében” – jegyezte meg.

(Parameter.sk)

Lassan „mindent ismer”, mégis manipulál válaszaival a ChatGPT

Férjhez ment a ChatGPT aberrált vezérigazgatója

A kultúra lealacsonyítása: Többszáz ChatGPT-vel írt könyvet lehet már megvásárolni

Buzeráns házasságról szóló javaslatot tettek a lobbiszervezetek Magyar Péter asztalára

Magyar Péterék választási győzelme óta az LMBTQP-lobbiszervezetek nyeregben érzik magukat. ...

Belföld

2026. 06. 13.

Mecset nyílt Szombathelyen – Van-e ok az aggodalomra?

A szombathelyi mecset nyitás hírére sokan felkapták a fejüket. A ...

Belföld

2026. 06. 12.

Magyar zászlót égettek szerb diákok; Németország új generációi már nem lesznek németek, Ukrán drón csapódott be a Zaporozsjei atomerőműbe – Telegram posztjaink (2026.05.30.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 05. 31.

Újabb értékes filozófiai mű jelent meg magyar nyelven: Jean Hani – A fekete szűz

Jean Hani francia filozófus és tradicionalista író, valamint az Amiens-i ...

Ősök szelleme

2026. 05. 30.

Zagyva György Gyula a Magyar Jelen podcastban; Napi migráns: késelés Svájcban; Csak az oltári szentség maradt a brazil templomból – Telegram posztjaink (2026.05.28.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 05. 29.

Trianon Felvonulás

HVIM: A Trianon Felvonulás beteljesítette küldetését

A HVIM – Magyar Ellenállás szervezésében 2001 óta minden évben ...

64

2026. 05. 29.