Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
szír migránsok

Az új szíriai külügy szerint nem kell hazasietniük a migránsoknak

Illegális migráns szírek százezrei kaptak menedéket Európában azzal az indokkal, hogy az Aszad-rezsim veszélyezteti őket. Nos Aszad messze Oroszországban van már, szóval a migránsok nyugodtan hazatérhetnének, de az új kormány azt üzeni nekik, hogy jó helyen vannak Európában. 

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Nincs szükség arra, hogy a Németországban élő szíriai menekültek sürgősen hazatérjenek – jelentette ki szerdán az új szíriai kormány külügyminisztere. Aszaad Haszan es-Sibani Damaszkuszban Svenja Schulze német fejlesztési miniszterrel tartandó tárgyalása előtt a sajtónak azt mondta: a szíriaiak „biztonságosabb helyen vannak Németországban”.

Hozzátette, hogy az európai országban élő honfitársai „jobban élnek”, mint számos szír menekült vagy otthonát elhagyni kényszerülő a világ más részein.

Németországban mintegy 975 ezer szíriai él, zömmel menekültek, akik az arab országban 2011-ben kirobbant polgárháború miatt hagyták el az országot.

Korábban Nancy Faeser német belügyminiszter azt javasolta: tegyék lehetővé a Németországban élő szíriaiaknak, hogy egyszer – anélkül, hogy ezzel kockára tennék a menekültstátuszukat – hazalátogassanak azért, hogy saját szemükkel lássák az új körülményeket. A belügyi tárca egyik szóvivője ezzel összefüggésben azt mondta, hogy megkezdték az ilyen utazások engedélyezésével kapcsolatos feltételek kidolgozását.

Nagy-Izrael térkép borzolja a kedélyeket a Közel-Keleten

Izrael a törökök elleni háborúra készül

(Kuruc nyomán Szent Korona Rádió)

Telegram posztjaink (2026.06.19.)

Keresztény tulajdonban lévő üzletet támadtak meg Szíriában; Beleköptek a békemegállapodásba a zsidók; Az LMBTQP-lobbi a Pride-tilalom visszavonását követeli – Telegram posztjaink (2026.06.19.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 19.

Így álcázza magát a német Antifa: A DEMOS e.V. egyesület tevékenysége

Korábban is köztudott volt, hogy a német Antifa kap támogatásokat ...

Egyéb

2026. 06. 19.

Pázmány LMBTQP

Bűn, ha egy katolikus egyetem valóban katolikus – Másodfokon is nyert az LMBTQP-lobbista oktató a Pázmány ellen

Jogerősen is megnyerte csütörtökön a Pázmány Péter Katolikus Egyetem ellen ...

LMBTQP

2026. 06. 18.

Telegram posztjaink (2026.06.18.)

Az ukránok megtámadtak egy autóbuszt; Aláírta a békemegállapodást Amerika és Irán; Drag queen események gyerekeknek az USA-ban – Telegram posztjaink (2026.06.18.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 18.

neurodivergens LMBTQ

Tudtad? A fogyatékosságok és az LMBTQP identitás között jelentős az átfedés

Feltűnt már, hogy sok a szellemi képességeivel küzdő az LMBTQP ...

LMBTQP

2026. 06. 18.

Telegram posztjaink (2026.06.18.)

A német zászlót betiltották Németországban; Telegram elleni szabotázs; Hiteles tanúk Zsolti bácsiról – Telegram posztjaink (2026.06.17.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 17.