péntek, április 3, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Maradnak a filippínók Magyarországon

Úgy tűnik, hogy a Fidesz vagy a filippínók megtalálták a módját annak, hogy Magyarországon maradhassanak a decemberi kormányrendelet ellenére. 

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Pár nappal ezelőttig úgy tűnt, hogy haza kell menniük a hazánkat elárasztó filippínóknak, most azonban mégis az látszik, hogy maradhatnak.

A kormány karácsony előtt adott ki egy rendeletet, amelynek akkor csak Örményország és Grúzia felelt meg. Ugyanis azt a feltételt szabták meg, hogy csak olyan országokból dolgozhatnak vendégmunkások Magyarországon, amelyekkel Magyarország vagy az Európai Unió visszafogadási megállapodást kötött, vagy pedig amely ország rendelkezik Magyarországon egy olyan, az adott ország által államilag elismert szervezettel vagy irodával, amely kötelezettséget vállal arra, hogy a harmadik országbeli állampolgárok beutazására és tartózkodására vonatkozó magyar jogszabályokban, illetve az Európai Unió jogi aktusaiban foglaltak be nem tartása esetében állampolgára elhagyja Magyarország területét, és ebbe az országba visszatér.

A csütörtök délután megjelent Hivatalos Értesítőben Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter közleménye éppen a rendelet utóbbi pontjára hivatkozva nevezi meg a Fülöp-szigeteket a feltételnek megfelelő országként. Tehát maradhatnak, illetve jöhetnek a Fülöp-szigeteki vendégmunkások. Az nem derül ki a közleményből, hogy december 23. és január 9. között milyen ottani szervezet kezdett működni Magyarországon, amely a karácsony előtti kormányrendelet kiadásakor még nem volt.

A repontok kezelését is filippínó munkások végzik

Már mezőgazdasági idénymunkára is filippínókat alkalmaznak

(HVG nyomán nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

Lefojtás, leköpés, káromlás – 2025-ben is csúcsra járatták a keresztényellenességet Izraelben a zsidók (I. rész)

Izraelben folyamatosan támadások érik a keresztényeket. A Rossing Center...

Nagypéntek: Krisztus vérének ereje

Az egész természet megzavarodott, midőn látta, hogy a keresztre...

Kufárkodás gőzerővel: Izrael szállítaná az arab országok olaját

Mint arról már Telegram csatornánkon írtunk, az iráni háború...

Lefagytak, utasokra ajtót zártak autópálya közepén a kínai robottaxik

High-tech csodavilágot ígértek a modernek, erre órákra lefagyó robottaxikat...

Kategóriák

Nagypéntek: Krisztus vérének ereje

Az egész természet megzavarodott, midőn látta, hogy a keresztre...

Kufárkodás gőzerővel: Izrael szállítaná az arab országok olaját

Mint arról már Telegram csatornánkon írtunk, az iráni háború...

Lefagytak, utasokra ajtót zártak autópálya közepén a kínai robottaxik

High-tech csodavilágot ígértek a modernek, erre órákra lefagyó robottaxikat...

Megszégyenítette saját nemzetét a japán miniszterelnök

Az  USA megnyomorította a japán népet, majd lényegében gyarmatává...

Az ukrajnai Lviv (Lemberg) utcáján megöltek egy toborzót

A nyugat-ukrajnai Lviv (Lemberg) egyik utcájában megöltek egy toborzót...

Ukrajna már a Majdan 2.0-t készíti elő Budapesten

Mikola Azarov, volt ukrán miniszterelnök a kijevi médiában azt...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55