kedd, május 19, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Indonézia is teljes jogú tagként csatlakozik a BRICS-hez

Eddig kilenc állam volt tagja a BRICS-országcsoportnak, melyekhez január 6-án csatlakozott teljes jogú tagként Indonézia. A bővülést Kína azonnal üdvözölte, és gratulált a délkelet-ázsiai országnak. Indonézia már 2023-ban megkapta a jóváhagyást, de megvárták az elnökválasztást, ezt követően csatlakoztak ténylegesen a BRICS-államok közösségéhez.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Indonézia hivatalosan is teljes körű tagként csatlakozik a BRICS-országcsoporthoz − közölte hétfőn a szervezet soros elnökségét ellátó Brazília. Kína üdvözölte a fejleményt, és melegen gratulált Indonéziának − közölte a pekingi külügyminisztérium egyik szóvivője.

Indonézia a világ negyedik legnépesebb államaként részben azzal indokolta csatlakozási szándékát, hogy lehetőséget lát bene a fejlődő országok erősítésére és az úgynevezett Globális Dél érdekeinek előmozdítására − tájékoztatott az MTI.

Brazília arról számolt be, hogy Indonézia felvételéről konszenzussal döntöttek a tagállamok a szervezet kiszélesítésére vonatkozó, a BRICS 2023-as johannesburgi csúcstalálkozóján elfogadott döntés értelmében. Indonézia már 2023-ban megkapta az országcsoport jóváhagyását, de Jakarta kérte: csatlakozhasson csak azután, hogy megtörténik az elnökválasztás az ázsiai országban. Prabowo Subianto új indonéz elnököt tavaly októberben iktatták be.

Indonézia az országcsoport más tagjaival együtt támogatja a globális kormányzati rendszerek reformját, és pozitívan járul hozzá a Globális Dél együttműködésének elmélyítéséhez

− közölte a brazil kormány. A BRICS-országok tagjait eddig Brazília, Oroszország, a Dél-afrikai Köztársaság, India, Kína, Egyiptom, Irán, Etiópia és az Egyesült Arab Emírségek alkotta.

(Index)

Alexander Dugin a dollár utáni korról: A BRICS-csúcs három nap alatt megfordította a világot

Savin: A BRICS egyre erősebb

Új nemzetközi pénzügyi rendszert fognak bemutatni a BRICS-csúcson

Legfrissebb

Kategóriák

A kegyelmi ügy margójára – 9 éves kislányt meggyilkoló pedofilnak lehet kegyelmet adni?

Kétségtelen, hogy ma az úgynevezett kegyelmi ügytől és Magyar...

Nem működik az elszigetelés, egyre elfogadottabb az AfD Németországban

Annak ellenére, hogy minden eszközzel próbálják elszigetelni az AfD-t,...

Nyilvánosságra hozzák a kegyelmi ügy dossziéját Magyar Péterék

Kedden a kormány.hu oldalon nyilvánosságra hozzák a kegyelmi ügy...

Az alternatív gazdálkodás a válasz a klímaváltozásra?

Az utóbbi években egyre gyakrabban merül fel, hogy a...

Megfigyelőállam vagy tradicionális birodalom – Kínáról a DuoGladiiban

Kína, a "Középső Birodalom". Egy kontinensnyi ország, mely a...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55