Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
tálibok Trump

Jó kapcsolatot akarnak kiépíteni a tálibok Trump felé

Sir Mohammad Abbász Sztanekzai, az afganisztáni tálibok külügyminiszter-helyettese kijelentette, hogy jó kapcsolatot akarnak kiépíteni a Trump kormányzattal.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Egy kabuli rendezvényen felszólalva Sztanekzai arra kérte Donald Trump megválasztott amerikai elnököt, hogy változtasson országának Afganisztánnal kapcsolatos politikáján, és léptessen életbe új politikát a tálibok és az Egyesült Államok által 2020-ban aláírt dohai megállapodás alapján.

Az iszlamista afgán kormányt a nemzetközi közösség nem ismeri el, egyebek között a nőkkel és lányokkal való bánásmód miatt, amelyet mások mellett az ENSZ is elítélt.

A külügyminiszter-helyettes most felsorolta a kapcsolatok javításának a feltételeit is, közöttük a gazdasági szankciók feloldását, a külföldi bankokban lévő, befagyasztott afgán kinnlevőségek feloldását, a tálib vezetők eltávolítását a feketelistákról, az Afganisztán belügyeibe való be nem avatkozást és a tálib kormány elismerését.

Határmenti villongások Afganisztán és Pakisztán között

Afganisztánban korbács jár a buzulásért

(Kuruc.info nyomán Szent Korona Rádió)

telegram

A bíróság a deviánsokat védi; elegük van az ukránoknak; meghalt a sokkoló élményben részesült cigány – Telegram-posztjaink 2026.07.24.

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 25.

FSSPX

A kínai kommunisták szentelhetnek püspököt, az FSSPX nem

Miközben a Szentszék az elmúlt hónapokban rendkívüli szigorral lépett fel ...

Trón és Oltár

2026. 07. 24.

Irán Törökország Kurd

Törökország akadályozhatta meg az Irán elleni kurd felkelést

Abbász Aragcsi, Irán külügyminisztere szerint Törökország közbelépése akadályozta meg, hogy ...

Közel-Kelet

2026. 07. 23.

Telegram-posztjaink (2026.07.22.)

Egykori SZDSZ-es lett a Fidesz új frakcióvezetője; migráns gyilkolt meg egy német fiatalt; Trump kiáll tömeggyilkos cionista barátja, Netanjahu mellett

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 22.

Telegram-posztjaink (2026.07.21.)

Új vezetőt választott a Hamász; megszüntette a Tisza a Hazajárót; leállították az FSZB AI-alapú kémprogramját

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 22.

Telegram-posztjaink (2026.07.20.)

Polgár Judit nem lesz köztársasági elnök; a kommunista migráns polgármester letartóztatná a zsidó miniszterelnököt; hamarosan vége a drónok korszakának

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 20.