kedd, január 27, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Jégtömbök hullottak egy autóra a Megyeri hídon

Autók közé zuhant jégtömbök borzolták a Megyeri hídon közlekedő autósok kedélyét. Egy sofőr fedélzeti kamerája rögzítette a nem mindennapi esetet. A felvételen az is látszik, amint épp az ő autója felé is közelít egy hatalmas jégdarab, ami elmondása szerint el is találta, mégpedig úgy, hogy az autójában kár keletkezett. A videón az is látszik, hogy a fénytáblán nem jelezték előre a veszélyt.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Félelmetes és megdöbbentő esetet rögzített egy sofőr fedélzeti kamerája, amikor a Megyeri hídon haladt át még december 23-án – számolt be az esetről a Budapesti Autósok.

A felvételen az látszik, hogy több jégtömb zuhan le a híd szerkezetéről, amelyek az autók közé csapódnak, valamint a sofőr elmondása szerint az ő taxijába az egyik úgy beleszállt, hogy behorpadt a jármű teteje.

A károsult autós arról is beszámolt, hogy felkereste a pályaszakaszt üzemeltető mérnökséget, ahol azt mondták neki, hogy esélytelen a kártérítésre, ugyanis volt olyan, aki bíróságig vitte és pert vesztett.

Hívtam a 112-t, mondták, menjek be a rendőrségre feljelentést tenni. Ünnepek miatt csak a kárbejelentést tettem meg, e-mailben csatolva a videót. Fontos megjegyezni, hogy a fénytáblán nem volt kiírva, hogy jégesésveszély van a hídon, ez a videón szintén látszik

– írta a károsult.

Az esettel kapcsolatban a portál megkereste Herpy Miklós, főként közlekedési ügyekkel foglalkozó ügyvédet, aki elmondta, hogy minden károkozás jogellenes, ez a kártérítési jog fő szabálya Magyarországon, ráadásul a több tíz méter magasból lezuhanó jégdarabok súlyos balesetveszélyt jelentenek a közlekedőknek. Egy pechesen lezuhanó jégdarab akár halálos balesetet is tud okozni.

Az ilyen súlyos veszéllyel szemben nemcsak például a társasházak tulajdonosai, hanem a közúti híd üzemeltetője is köteles védekezni.

A közúti közlekedésről szóló törvény közútkezelőnek külön kötelességévé teszi, hogy folyamatosan köteles gondoskodni arról, hogy a közút a biztonságos közlekedésre alkalmas legyen. Úgy kell eljárniuk, hogy a biztonságos közlekedési feltételek valamennyi, a közúton közlekedő számára biztosítottak legyenek.

A közútra lezuhanó tárgyakkal kapcsolatban a jogalkotó még bűncselekményi alakzatot is megalkotott.

Aki közlekedési útvonalon akadály létesítésével vagy más hasonló módon mások életét vagy testi épségét gondatlanságból veszélyezteti, az vétséget követ el.

Tipikus esete ennek például a teherautók ponyvájának tetejéről megfagyott, menet közben az autók közé zuhanó jég által okozott veszély is. Szintén gyakori eset, hogy télen az épületekről lehulló hó és jég komoly károkat okozhat az ott parkoló autókban. Ilyen esetekben az épület tulajdonosai a felelősek.

A kártérítési kötelezettségük alól az épület tulajdonosai akkor mentesülhetnek, ha a karbantartásra vonatkozó szabályokat nem sértették meg, és a károk megelőzése érdekében nem jártak el felróhatóan.

A károsultnak – ha sikerrel szeretne kártérítést kapni – kell bizonyítania a károkozó eseményt, a kár összegét és a károkozó személyét is. Minden komolyabb kárral járó esetben célszerű azonnal rendőri intézkedést kérni.

A Google Maps a halálba navigált három férfit Indiában

( Index nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

Larry Fink, a Blackrock vezérigazgatója lett az amerikai tárgyalódelegáció “jóléti tanácsadója”

Larry Fink, a BlackRock vezérigazgatója csatlakozott Donald Trump amerikai...

Bécs: Meg sem tanulnak németül a migránsok gyerekei

Egy bécsi fiatal tanárnő számolt be arról, hogy 24...

Sötétzöldek: tilos lesz húst reklámozni Amszterdamban

De reméljük, hogy a gigantikus karbonlábnyommal rendelkező avokádós szója...

Európa lelke a zsidóság a fideszes Bóka János szerint

Magyarország európai uniós ügyekért felelős minisztere szerint Európa csak...

Az integráció jegyében lakóparkot építettek migránsoknak: azok végig erőszakolták a benne lakókat

Az eset Hollandiában történt. A nyugati ország hosszú évek,...

Kategóriák

Larry Fink, a Blackrock vezérigazgatója lett az amerikai tárgyalódelegáció “jóléti tanácsadója”

Larry Fink, a BlackRock vezérigazgatója csatlakozott Donald Trump amerikai...

Bécs: Meg sem tanulnak németül a migránsok gyerekei

Egy bécsi fiatal tanárnő számolt be arról, hogy 24...

Sötétzöldek: tilos lesz húst reklámozni Amszterdamban

De reméljük, hogy a gigantikus karbonlábnyommal rendelkező avokádós szója...

Európa lelke a zsidóság a fideszes Bóka János szerint

Magyarország európai uniós ügyekért felelős minisztere szerint Európa csak...

Csepella Olivér, az államilag támogatott antifa próbálta megakadályozni a Bűnvadászok csapatát

A Bűnvadászok legújabb videójában váratlanul megjelent egy elég fajtajelleges...

Az energiaválság miatt kényszerül bezárni a több mint 270 éves német fogadó

Németország egyik legrégebbi fogadója, a Bonn Plittersdorf kerületében található...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55