Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Új választás lehet Budapesten?

Baranyi Krisztina szerint Budapest irányítása a kormányhivatal kezébe kerülhet, ha a Fővárosi Közgyűlés nem jut dűlőre a főpolgármester-helyettesekről. A ferencvárosi polgármester figyelmeztetett: a patthelyzet akár már a nyárra új fővárosi választást eredményezhet, ha a Tisza Párt és Karácsony Gergely nem egyeznek meg.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Baranyi Krisztina ferencvárosi polgármester úgy véli, hogy a Fővárosi Közgyűlés a nyárra odáig juthat, hogy új választást kell kiírni a fővárosban. A politikus szerint a Tiszának kellene jelölnie főpolgármester-helyettest, különben a vármegyei kormányhivatal veheti át Budapest irányítását.

A Fővárosi Közgyűlésben kialakult patthelyzet miatt szinte elkerülhetetlen, hogy akár már a nyáron új fővárosi önkormányzati választást írjanak ki – jelentette ki Baranyi Krisztina, Ferencváros független polgármestere a Klubrádió A lényeg című műsorának szombati adásában.A Klubrádió riporterének felvetésére, miszerint a Tisza Pártnak és a Fidesznek is az az érdeke, hogy megmaradjon a patthelyzet, Baranyi Krisztina úgy reagált: nagy vonalakban így tűnik, legalábbis a két frakció megmozdulásai a döntési helyzetekben erre mutat. A Tisza Párt a fővárosi választóktól arra kapott felhatalmazást, hogy a város vezetésében részt vegyen, Karácsony Gergely főpolgármester partnere legyen – mondta a kerületi polgármester.

kijelentette, hogy a patthelyzet feloldható lenne, ha jelölnének főpolgármester-helyettest, akit egyébként meg is szavaznának. Hangsúlyozta, hogy amennyiben a helyzet nem változik, úgy a kormányhivatal, tehát a Fidesz veheti át Budapest irányítását.

A Kétfarkú Kutya Párt listáján közgyűlésbe jutott ferencvárosi polgármester szerint már a nyáron is látszott, hogy gond lesz, ami az új ciklus első három közgyűlése után megváltoztathatatlannak tűnik. „Úgy számolom, hogy akár már a nyárra eljuthatunk odáig, hogy az országgyűlés feloszlatja a közgyűlést, és új választásokat írnak ki” – figyelmeztetett Baranyi Krisztina.

Nincs alku a helyettesekről

A főváros október eleje, vagyis a Fővárosi Közgyűlés alakuló ülése óta mulasztásos jogsértésben van, mert a képviselők nem tudtak megállapodni a főpolgármester-helyettesek személyében. Karácsony Gergely főpolgármester a posztot korábban is betöltő Kiss Ambrust, valamint a választásokon még ellene induló Vitézy Dávidot nevezte meg a pozícióra, azonban döntés még a csütörtöki, harmadik ülésen sem született.

A 33 fős testületben 17 voks kell a javaslatok elfogadásához, amelyhez a Fidesz és a Tisza Párt két nagy, tízfős frakciója közül legalább az egyik támogatása szükséges.

Szerdán több jelentős döntés is született: a parkolási rendszer teljes átalakításától kezdve a nagy fővárosi cégek irányítási struktúrájának módosításáig. A testület emellett állást foglalt az országgyűlési választókerületek tervezett átalakításával kapcsolatban is.

Törvénytelenül működik a főváros

(Index nyomán Szent Korona Rádió)

Nincs morál, kell a terror? Folyamatosan bántalmazzák az ukránok a golyófogókat

Az ukrán Állami Nyomozó Hivatal bejelentette, hogy vizsgálatot indított az ...

Orosz-ukrán háború

2026. 07. 1.

transz pedofil

33 évet kapott az elmebeteg transz pedofil kongresszusi képviselő

2020-ban egy sor LMBTQP-lobbista ünnepelt, amikor megválasztották az USA első ...

LMBTQP

2026. 07. 1.

Telegram posztjaink (2026.06.30.)

Monacóban robbantottak az ukránok!?; Ukrajna indiai férfiakat toboroz; Migráns lövöldözött egy németországi gyermekvédelmi intézményben – Telegram posztjaink (2026.06.30.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 1.

Kalasnyikov

Az AK-tól az AK-Gucci-ig – Az idők szavai (2.Rész)

A hidegháború végére az AK-platform nem csupán a szovjet katonák ...

Militarizált övezet

2026. 06. 30.

A valóság spirituális dimenziója

Dugin: A halál pillanatában válunk először képessé arra, hogy a valóságot olyannak lássuk, amilyen valójában

Alexander Dugin szerint a cél az, hogy ebben a világban, ...

Jobboldaliság

2026. 06. 29.

Telegram posztjaink (2026.06.25.)

Az éjjel a Dunába dobálták a magyar zászlókat; Államilag támogatott gyilkosság áldozata lett egy gyermek Hollandiában; Vallásgyalázó előadást tartott Hodász – Telegram posztjaink (2026.06.25.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 29.