csütörtök, január 22, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Migránspolitika Németországban: egy kis német falut árasztanának el illegális bevándorlók százaival

A mindössze 280 lakosú német Bairawies településre 130 migránst telepítenének be. Már el is kezdték a konténerházak építését az illegális bevándorlók számára, hiába a helyiek erőteljes tiltakozása. Nem ez az első ilyen eset és valószínűleg nem is az utolsó.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Bajorországban a mindössze 280 lakosú Bairawies település lakói tiltakoznak az ellen, hogy migránsokkal árasszák el a települést. Közel 130 migránst helyeznének el a településükön lakókonténerekben.

Nemrég 170 ember tüntetett a tervek ellen, amelyeket egy befektető indított el

szemlézi az Origo a Süddeutsche Zeitung német lap után.

“Elég volt, nem tudjuk megcsinálni”

– hangzott el a tüntetés egyik jelszava, utalással Angela Merkel volt német kancellár „Wir schaffen das!” („Meg tudjuk csinálni”) migrációs szlogenjére.

„A hazánkért, a tisztességes menekültpolitikáért, a tömeges befogadás ellen”

– szólt egy másik szlogen.

A tervek, „amelyek felrobbantják a falunkat”, sem a menedékkérőknek, sem a helyi lakosságnak nem tesznek jót

– hangzott el a tüntetésen is, amelyhez egy másik, hasonló problémákkal küzdő közeli településről, Mariensteinből is csatlakoztak a tiltakozók – írja a Magyar Nemzet.

Önkormányzat vs. hatóságok

Bár az önkormányzat elutasította az illegális bevándorlók számára épülő lakókonténerek építési engedélyét, attól tartanak, hogy a kerületi hatóságok felülbírálhatják ezt.

„Ez már máshol is megtörtént”

– mondja a Bildnek Wolfgang Köster, aki a Bairawies aktiv! nevű egyesületet vezeti.

“Százharminc migráns a faluba olyan lenne, mintha München egyik napról a másikra 750 ezer új lakossal gyarapodna”

– tette hozzá Köster, aki szerint a menedékkérők falvakban való elhelyezése egy új politikai stratégia, a szavazatok gyűjtésére.

A helyiek szerint a tervezett menekültügyi központ tönkreteszi a falujukat. Mint mondják, Bairawiesben nincsenek „szociális létesítmények”, még egy szupermarket sem, és a legközelebbi város is csak másfél kilométerre van.

A V4NA korábban arról számolt be, egy kis brandenburgi falu, Petersdorf 500 migránst fog fogadni annak ellenére, hogy mindössze 600-an lakják. A városon kívül egy régi katonai laktanyát akarnak migránsszállóvá alakítani, amit kibővítenek lakókonténerek telepítésével. Az építés hamarosan be is fejeződik – írta a Märkische Oderzeitung című lap.

Egyesek dühösek, mások csalódottak, a lakosoknak fogalmuk sincs, hogyan fognak a buszok, az óvodák és más szolgáltatók megbirkózni a hirtelen beáramló migránsokkal. Többen kijelentették, hogy „egyáltalán nem akarnak külföldieket a környéken”.

Németország és a migráns-politika

Igen megosztó a német kormány egyes lépése. Míg ősz elején visszaállították a teljes határzárat az országba beözönlő migránsok miatt, ezzel szemben nem ez az első kistelepülés, ahova több száz illegális bevándorlót költöztetnének.

Németország nem kér többet a migránsokból – visszaállítják a teljes határellenőrzést

Németországban a bűnesetek felét nem német állampolgárok hajtják végre

Népességcsere: 83 ezer német döntött a kivándorlás mellett, viszont érkezett 330 ezer migráns

(Origo nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

Zelenszkijjel is találkozott Davosban Trump, máris létrejöhet egy orosz-amerikai-ukrán csúcstalálkozó

Zelenszkij ukrán elnök Davosban, a Donald Trumppal folytatott megbeszélése...

Megalakult a Trump-vezette Béketanács, az EU-ból egyedül Orbán volt jelen

A davosi Világgazdasági Fórum csütörtöki napjának délelőttjén hivatalosan is...

Eláraszthatják a zsidók a Templom-hegyet

Az Al-Akszának és a Sziklamecsetnek otthont adó Templom-hegy, ahol...

Rászorulók helyett élősködő cigányok kapták a tüzifát Bajóton

A Komárom-Esztergom vármegyei Bajóton akadályba ütközött a szociális tűzifaosztás....

Putyin egymilliárd dollárt adna a palesztinok támogatására

Az orosz elnök csütörtökön fogadta Mahmúd Abbász palesztin elnököt....

Kategóriák

Megalakult a Trump-vezette Béketanács, az EU-ból egyedül Orbán volt jelen

A davosi Világgazdasági Fórum csütörtöki napjának délelőttjén hivatalosan is...

Eláraszthatják a zsidók a Templom-hegyet

Az Al-Akszának és a Sziklamecsetnek otthont adó Templom-hegy, ahol...

Rászorulók helyett élősködő cigányok kapták a tüzifát Bajóton

A Komárom-Esztergom vármegyei Bajóton akadályba ütközött a szociális tűzifaosztás....

Putyin egymilliárd dollárt adna a palesztinok támogatására

Az orosz elnök csütörtökön fogadta Mahmúd Abbász palesztin elnököt....

2-3 év alatt felépítenék a gázai luxus riviérát

Trump cionista zsidó veje prezentálta, hogy miként képzeli el...

Lemondott Trump Grönland megtámadásáról?

Donald Trump szerint nem elég, ha csak bizonyos területeket...

Több, mint háromezren meghaltak az iráni tüntetések során

A december óta zajló iráni tüntetések során többen is...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55