hétfő, március 9, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Fizettünk a zsarolóknak? Lekerültek a Magyar Honvédség titkos anyagai a darkwebről

Lekerültek a Védelmi Beszerzési Ügynökség anyagai az INC Ransom oldaláról. November 14-én járta be a magyar sajtót a hír, miszerint ismeretlen támadók az Inc. Ransomware nevű zsarolóvírus segítségével ellopták a Védelmi Beszerzési Ügynökség Zrt. (VBÜ) anyagait a cég fájlszerveréről, majd titkosították magát a szervert, és ötmillió dollárt követelnek azért, hogy a dokumentumokat visszaadják. Bizonyítandó, hogy az anyag náluk van, 46 képernyőfotót tettek közzé, amiből már így is sok mindenre fény derült, például túlárazásokról, amivel a Válaszcsapás vlog is foglalkozott, de egyre másra érkeztek a képernyőfotókból kiderülő botrányok.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Nemzetbiztonsági szempontból extra érzékeny anyagokról volt szó, védelmi beszerzésekről, belső levelezésekről, a magyar haderő valós képességeiről. Az aznapi kormányinfón Gulyás Gergely is megerősítette, hogy a támadók titkosított anyagokhoz is hozzáfértek.

Szerda este azonban az INC Ransom oldalán már nem látszódott a Védelmi Beszerzési Ügynökség „mappája”.

A 444 által megkérdezett kibervédelmi szakértők megosztottak annak kapcsán, hogy az állam kifizethette-e a zsarolók által kért ötmillió dollárt. Van, aki a körülmények alapján arra következtet, hogy valószínűleg fizettek, más szerint az oldalról való lekerülésnek más okai is lehetnek.Emlékeztetőül, a nem fizetéssel a HM azt kockáztathatja, hogy az INC Ransom közzéteszi a fájlokat, ami a Védelmi Beszerzési Ügynökség feladatköréből kiindulva nagyon súlyos nemzetbiztonsági kockázatot jelentene.

A VBÜ kizárólagos hatáskörébe tartozik ugyanis a honvédelmi, rendvédelmi, bűnüldözési, bűnmegelőzési, büntetőeljárási, büntetés-végrehajtási, nemzetbiztonsági, határőrizeti és határforgalmi, katasztrófavédelmi, adóhatósági és vámhatósági, őrzési, védelmi, illetve önvédelmi célú haditechnikai eszközök, valamint szolgáltatások beszerzése.

Szakértők szerint a „váltságdíj” megfizetésének kérdése összetett kérdés, legalább olyan kérdéseket érdemes megvizsgálni, mint az érintettek hírszerzési értékelései, saját belső szabályozások, a kockázatvállalási szint és természetesen a külső nyomások, mielőtt az érintettek döntenek, hogy fizetnek-e, vagy sem.

(Szent Korona Rádió)

Válaszcsapás: Ukrajna atomhoz nyúl, Izrael elszabadul (+600eFt-os mellény története)

Katonai titkokat loptak el és zsarolják vele a Honvédséget

 

Legfrissebb

Trump jóvoltából Tucker Carlson repül a MAGA-ból, mert nem ért egyet az iráni beavatkozásokkal

Nem meglepő, hogy Donald Trump amerikai elnök kizárja Tucker...

Barcsa-Turner Gábor: A közbiztonság kudarca egy összeomló állam tünete (+VIDEÓ)

Milyen állapotban van a magyar közbiztonság? Hogyan lehetséges, hogy...

Istentiszteletre igyekezett az idős asszony, amikor a fiatalkorú cigány brutálisan megverte és kirabolta

A cigánybűnözők legkiszemeltebb célpontjai az idős, védekezésre alig képes...

Támadás érte a Mi Hazánk Mozgalom aktivistáját, miközben önkéntes munkát végzett

Mint az érzékelhető, a közeledő választásokkal nőttön nő a...

Kategóriák

Barcsa-Turner Gábor: A közbiztonság kudarca egy összeomló állam tünete (+VIDEÓ)

Milyen állapotban van a magyar közbiztonság? Hogyan lehetséges, hogy...

Istentiszteletre igyekezett az idős asszony, amikor a fiatalkorú cigány brutálisan megverte és kirabolta

A cigánybűnözők legkiszemeltebb célpontjai az idős, védekezésre alig képes...

Támadás érte a Mi Hazánk Mozgalom aktivistáját, miközben önkéntes munkát végzett

Mint az érzékelhető, a közeledő választásokkal nőttön nő a...

A készpénz fontosságára hívja fel a figyelmet a svéd központi bank

A svéd központi bank felszólította a svéd állampolgárokat, hogy...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55