Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Izrael célzott légicsapás keretében likvidálta a Hezbollah sajtófelelősét

Izraeli légicsapás végzett vasárnap a Hezbollah libanoni milícia médiakapcsolatokért felelős vezetőjével Bejrútban – közölték libanoni biztonsági források.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

A tájékoztatás szerint az izraeli találat egy épületet ért a libanoni főváros egyik sűrűn lakott negyedében megölve Mohamed Afifot. Az izraeli hadsereg egyelőre nem reagált az értesülésre. A csapás Rász an-Nabáa kerületet érte, ahová többen menekültek a libanoni főváros déli szegleteiből az izraeli bombázások elől.

A biztonsági források szerint az épületben volt a Baasz Párt irodája. Ali Hidzsázi, a párt elnöke a libanoni al-Dzsadíd televíziónak elmondta, hogy Afif is az épületben tartózkodott. A műsorszolgáltató később megerősítette a Hezbollah tisztségviselő halálát, és felvételeket tett közzé a részben összeomlott épületről.

Afif a Hezbollah néhai főtitkárának, a szintén izraeli légicsapásban megölt Haszan Naszrallahnak volt a médiatanácsadója. Sokáig a Hezbollah al-Manár nevű televízióját vezette, majd a síita szervezet sajtóirodájának vezetését vette át.

Afif, aki Naszrallah szeptemberi halála nyomán került előtérbe, több sajtótájékoztatót is tartott újságíróknak Bejrút déli peremkerületeinek romjai között, egyik legutóbbi ilyen eseményen, november 11-én azt állította, hogy izraeli erők nem képesek Libanon területét megszállni, a Hezbollah pedig elegendő fegyverrel és ellátmánnyal rendelkezik „egy hosszú háborúhoz”.

A libanoni egészségügyi tárca szerint az említett vasárnapi légitámadásban egy ember meghalt, és hárman megsebesültek.

Dugin: Naszrallah halála Izrael apokaliptikus felemelkedését jelzi

Ezúttal Jement bombázta Izrael

Újabb magas rangú Hezbollah vezetőt gyilkoltak meg a cionisták

Megint kórházat bombázott Izrael, legalább 72-en meghaltak

(Hírtv nyomán Szent Korona Rádió)

Erzsébet híd zászló

HVIM: Elismerésünk az LMBTQP-rongyokat az Erzsébet hídról eltávolító hazafinak!

A HVIM – Magyar Ellenállás közleményben reagált arra, hogy egy ...

64

2026. 06. 22.

Telegram posztjaink (2026.06.21.)

Franciaországban gyilkolhatott a Moszad; Visszavonta Zelenszkij kitüntetését a lengyel elnök; XIV. Leó pápa megint a migránsokat védi – Telegram posztjaink (2026.06.21.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 21.

Erzsébet híd zászlók

Itt a „Pride hónap”, gőzerővel tombol az LMBTQP-lobbi hazánkban

A hagyományos értékekkel szemben álló LMBTQP-lobbiszervezetek politikai befolyásának erősödését jelzi, ...

LMBTQP

2026. 06. 21.

Telegram posztjaink (2026.06.19.)

Keresztény tulajdonban lévő üzletet támadtak meg Szíriában; Beleköptek a békemegállapodásba a zsidók; Az LMBTQP-lobbi a Pride-tilalom visszavonását követeli – Telegram posztjaink (2026.06.19.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 19.

Így álcázza magát a német Antifa: A DEMOS e.V. egyesület tevékenysége

Korábban is köztudott volt, hogy a német Antifa kap támogatásokat ...

Egyéb

2026. 06. 19.

Pázmány LMBTQP

Bűn, ha egy katolikus egyetem valóban katolikus – Másodfokon is nyert az LMBTQP-lobbista oktató a Pázmány ellen

Jogerősen is megnyerte csütörtökön a Pázmány Péter Katolikus Egyetem ellen ...

LMBTQP

2026. 06. 18.