Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Franciaországban sem volt zökkenőmentes a zsidók focizása

Hiába vezényeltek ki több ezer rendőrt Párizsban a csütörtök esti francia-izraeli focimeccsre, az első félidő közepén a francia és izraeli szurkolók mégis összeverekedtek a lelátón – írja a Guardian.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

A Nemzetek Ligája-mérkőzést már előre „magas kockázatúnak” minősítették, miután a múlt héten Amszterdamban provokáltak a Maccabi Tel Aviv szurkolói, és erre válaszul kaptak néhány maflást. Összefoglalónk a múlt heti atrocitásról itt olvasható.

Tegnap este már a kezdésnél voltak, akik kifütyülték az izraeli himnuszt, a kezdő sípszó elhangzása után 10 perccel pedig a szurkolók már egymással voltak elfoglalva.

A bunyót a biztonsági őrök néhány perc alatt megfékezték, miközben a lelátó szélén rohamrendőrök vártak, beavatkozásra készen.

A meccset a helyszínen megtekintő Emmanuel Macron az antiszemitizmus áldozataival való szolidaritás jegyében kijelentette, hogy Franciaország nem fogadja el a diszkriminációt, a Francia Köztársaság nem enged az erőszaknak és a megfélemlítésnek.

A 80 ezer fő befogadására alkalmas Stade de France stadionba mindössze 20 ezer szurkolót engedtek be a meccsre, sajtóinformációk szerint összesen 600 izraeli drukker bérelt buszokon, rendőri kísérettel léphetett be.

Egy izraeli zászlóba burkolózó szurkoló a meccs előtt azt nyilatkozta:

„Szeretnénk megmutatni, hogy nem félünk senkitől, csak Istentől.”

Mindeközben a stadiontól nem messze palesztinbarát tüntetést tartottak néhány száz fő részvételével. Ők egy ponton a stadion felé kezdtek el vonulni, ám a rohamrendőrök visszafordították őket.

Közülük többen is kritizálták Macron részvételét a meccsen. Egyikük a sajtó kérdésére gy fogalmazott:

„Ez kész botrány. Képzeljünk el egy Franciaország-Oroszország meccset. Vajon Emmanuel Macron azt a találkozást megtisztelte volna jelenlétével? Nyilván nem. Miközben mindkét esetben olyan országokról beszélünk, amelyek agresszorok.”

A meccsen magán egyébként nagyrészt Franciaország dominált, végül mégis gól nélküli döntetlennel zárult az összecsapás.

(444 nyomán Szent Korona Rádió)

Franciaország-Izrael mérkőzés: a franciák védelmezik a zsidókat a testvériség jegyében

Rongyos Gárda

Rongyos Gárda Emléktúra – Lépj te is a hősök nyomába szeptember 5-én!

Huszonegyedik alkalommal szervezi meg a Rongyos Gárda Emléktúrát a HVIM ...

64

2026. 08. 8.

Telegram posztjaink (2026.08.07.)

Katonai bázist épít Donald Trump „Béketanácsa” Gázában; veszélyben a kárpátaljai magyar iskolák; erősödik a kivándorlás Izraelből, egyre több zsidó távozik

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 7.

izraeli katonák

Halva szülte meg gyermekét a ciszjordániai nő, mert az izraeli katonák feltartóztatták a mentőautót

Hiába próbálták megmenteni a palesztin mentősök a 28 éves eszméletlen ...

Közel-Kelet

2026. 08. 7.

Gyermekmolesztálás miatt őrizetben az LMBTQP-lobbista

Gyermekmolesztálás vádja miatt csapott le a rendőrség egy transznemű influenszerre

Egy ismert LMBTQP-lobbistára csapott le a rendőrség gyermekmolesztálás vádja miatt. ...

LMBTQP

2026. 08. 7.

Vármegyés Gyerektábor

„Erős és áldozatkész ifjúság jelenti a nemzetünk jövőjét!” – ilyen volt a Vármegyés Gyerektábor (VIDEÓ)

Izgalmasan telt a HVIM által szervezett gyerektábor a festői Badacsonyban, ...

64

2026. 08. 7.

Telegram-posztjaink (2026.08.06.)

Az Apple eltávolította a Telegramot az App Store-ból; Ukrajna szinte teljes fegyverarzenálját bevetette Oroszország ellen; örvendeznek a zsidók Lannert döntésén, eltávolítják Takaró Mihályt a közoktatásból

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 6.