szerda, május 20, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Alternatív világrend: Irán összekötötte pénzügyi rendszerét Oroszországgal

A nyugatiak persze “nagy bajról” cikkeznek, miközben csak arról van szó, hogy megszűnik az USA vezette, globalista, egypólusú világrend. Iráni bankkártyákat elfogadják innentől Oroszországban.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Egy új szabályozás értelmében mostantól már Oroszországban is használhatók az iráni bankkártyák, a két ország ugyanis összekötötte a fizetési rendszerét.

Iráni bankkártyákat mostmár Oroszországban is lehet használni – jelentette az iráni állami televízió. Az intézkedés annak a jele, hogy Teherán és Moszkva újabb közös megoldással próbálja ellensúlyozni a nyugati szankciókat.

Az iráni bankok 2018 óta ki vannak zárva a SWIFT nemzetközi fizetési rendszeréből, miután az Egyesült Államok kilépett a 2015-ös atomalkuból és ismételten szankciókkal sújtotta az országot. Az orosz bankok pedig Ukrajna megszállása után estek ki a SWIFT rendszeréből – írja a Moscow Times.

Hétfőn az IRINN állami csatorna levetített egy felvételt, amelyen egy oroszországi bankautomatából pénzt vesz fel valaki egy iráni bankkártyával. A tranzakciót az iráni Shetab és az orosz Mir rendszer összekapcsolása tette lehetővé, az állami csatorna pedig erre szerette volna felhívni a nézők figyelmét.

Az IRINN szerint hamarosan az üzletekben is lehet majd iráni bankkártyával fizetni.

(ATV nyomán Szent Korona Rádió)

Savin: A BRICS egyre erősebb

Legfrissebb

Kategóriák

Buzilobbista egyházügyi államtitkára lehet a Tisza-kormánynak

"Ösztönösen idegenkedik" a nemzet fogalmától és az úrnapi körmenethez...

A kegyelmi ügy margójára – 9 éves kislányt meggyilkoló pedofilnak lehet kegyelmet adni?

Kétségtelen, hogy ma az úgynevezett kegyelmi ügytől és Magyar...

Nem működik az elszigetelés, egyre elfogadottabb az AfD Németországban

Annak ellenére, hogy minden eszközzel próbálják elszigetelni az AfD-t,...

Nyilvánosságra hozzák a kegyelmi ügy dossziéját Magyar Péterék

Kedden a kormány.hu oldalon nyilvánosságra hozzák a kegyelmi ügy...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55