Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Transzneműt választottak be a Kongresszusba az USA-ban

Az amerikai választópolgároknak a demokraták nagy bukása mellett, azért sikerült egy transzneműt beválasztani a kongresszusba.

Miközben ténnyé vált, hogy jövő januártól az Amerikai Egyesült Államok elnökét ismét Donald J. Trumpnak hívják, akad azért örömködésre is okuk az aberráltaknak (bár ugye maga Trump is homoszexualitás barát). Például Sarah McBride személyében, aki fölényesen nyert Delaware államban, ahol az egyetlen szövetségi képviselőházi helyért indult. A szavazatok közel 58 százalékát (mintegy 284 ezer szavazatot) nyerte el republikánus ellenfelével szemben.

Sarah McBride ezzel eskütételét követően az első nyíltan transznemű képviselő lesz az ország történetében. McBride számos negatív elsőséget tudhat magáénak: 2012-ben ő volt az első nyíltan transznemű, aki gyakornokoskodott a Fehér Házban; 2016-ban ő volt az első trasznemű (férfiból lett „nő”), aki felszólalt a Demokrata Nemzeti Konvención; 2020-ban pedig ő volt az első transznemű, akit megválasztottak valamely állam szenátusába.

Szabad Európát! Nemzetközi akció a HVIM részvételével az USA helytartóskodása ellen

(Humen nyomán Szent Korona Rádió)

Telegram-posztjaink (2026.07.15.)

Gyorsan eszkalálódik a közel-keleti helyzet; Szijjártó Péter bejelentette, hogy lemond a mandátumáról; a világűr az új hadszíntér!? – Telegram-posztjaink (2026.07.15.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 16.

A magyar név nem lehet a románnal egy sorban

A magyar nevek miatt leszerelik az utcanévtáblákat Sepsiszentgyörgyön

Újabb csapás a magyar nyelvi jogokra Erdélyben. Leszerelik a kétnyelvű ...

Elszakított területeink

2026. 07. 16.

Telegram-posztjaink (2026.07.14.)

Történelmi egyházat támad a Tisza-kormány; több NATO-ország is ellenzi Ukrajna támogatását; az EU-ban már kötelező lesz a vezetőt figyelő kamera minden új autóban – Telegram-posztjaink (2026.07.14.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 15.

Háttér Társaság

Transzlobbista kampányt indít a Háttér Társaság

A nemzetbiztonsági kockázatot jelentő Háttér Társaság kampányt indít, amellyel be ...

LMBTQP

2026. 07. 15.

Telegram-posztjaink (2026.07.13.)

Nyolcéves kislányt mészárolt le Izrael; jöhet a privát üzenetek tömeges megfigyelése; utasokkal teli autóbuszt ért csapás Luhanszk megyében – Telegram-posztjaink (2026.07.13.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 13.

Ann Widdecombe Reform UK konzervatív

Saját házában gyilkoták meg a volt brit konzervatív minisztert

Sokkban a brit közélet, miután délnyugat-angliai otthonában holtan találták a ...

Hírek

2026. 07. 13.