szerda, április 2, 2025
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Szélsőbalosokból és levitézlett Jobbikosokból épít médiabirodalmat Magyar Péter

Magyar Péter testvére, Magyar Márton, új médiacéget indított Kontroll Média néven, amely a Tisza Párt körüli influenszereket és újságírókat tömöríti. A Tűzfalcsoport szerint azonban a függetlenség csak látszat, a projekt valójában a Tisza Párt politikai propagandagépezete, jelentős anyagi támogatással a háttérben.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

A teljes baloldali médiát bejárta a hír, hogy Magyar Péter testvére médiacéget hoz létre – írja a Tűzfalcsoport legújabb X-bejegyzésében.

Magyar Márton október elején megalapította a médiacégét Kontroll Média Szolgáltató Kft. néven, a lap jegyzett tőkéje ötmillió forint volt. Majd az egyik percről a másikra már ott tartottunk, hogy Gulyás Balázsnak, Tóta W. Árpádnak és Stumpf Andrásnak indított műsort a portál. Gulyás Balázs mint Magyra Péter trubadúrja és „krónikása” lényegében a messiás nyakában loholt egész nyáron

– írták, majd hozzátették, Gulyás többször készített Magyar Péterrel riportokat, interjúkat. Ha kellett a Tisza Párt vidéki összejöveteleit élőzte, vagy épp fesztiválókra kísérte el Magyar Pétert. De az is előfordult, hogy a magát függetlennek mondó újságíró Magyra Péter sajtótájékoztatóját vezette.

A Kontroll média impresszumában emellett megtalálható még Szolga Bálint, aki korábban a Népszavának írt, de meglepő módon politikai pályafutását diákaktivistaként kezdte.

Működését leginkább úgy lehet jellemezni, hogy reggelente balos lapokba írt, mint „független” újságíró, majd délutánonként tüntetett mint civil

– tették hozzá, majd kiemelték, ha tovább böngésszük az impresszumot, akkor egyből feltűnik Eszes Ádám, aki korábban a Jobbikhoz ezer szálon kötődő Alfahírnek volt a főszerkesztője. A következő szerző, aki érdekes, nem más, mint Hetei Péter, a Kard, Konzervatív Alternatív Reform és Demokrácia nevű Facebook-oldal szerkesztője.

Tovább böngészve az impresszumot feltűnik Károly-Rajki Edith, aki bemutatkozó szövegében egy dolgot emel ki amire büszke:

Büszke vagyok arra is, hogy két éven át az ENSZ-menekültügynél dolgoztam oktatási területen, videókat készítettem, tréningek e-learning anyagainak elkészítésén dolgoztam.

LinkedIn-oldala szerint a Magyar Helsinki Bizottságnak is dolgozik. A Kontroll médium főszerkesztője pedig Tarr Péter, aki korábban szintén a Média1-nél dolgozott, majd később Gattyán György pornómilliárdos lapjánál, a Frisshíreknél volt főszerkesztő, ahol a hírek szerint egy robotra cserélték le.

A médium egyik vezető alakja pedig az Tóta W. Árpád, aki egyelőre a Kontroll videós felületein szerepel.

Az a hír járja, hogy Magyarék szerettek volna egy olyan újságírót is, aki ellensúlyozza Hont Andrást, magyarul egy saját Hont Andrást. Ezt pedig a HVG-s SZDSZ-es Tóta W.-ben találták meg. Természetesen ezt a tiszás médiaprojektet függetlennek hazudták már az első perctől, de ez nyilvánvalóan nincs így. Már csak az a kérdés, hogy mindezt miből fizetik. Ugyanis egy ekkora stáb, és stúdió fenntartása sokmillió forintra rúg. Egyelőre viszont az látszik, hogy Magyar Péter propagandistái leginkább a főnökük körül sertepertélnek, ugyanis a Kontroll weboldala és YouTube-felülete nem nagyon áll másból, mint Magyar különböző megnyilatkozásaiból, illetve az azokra adott saját reakciókból– zárta bejegyzését a Tűzfalcsoport.

https://szentkoronaradio.com/blog/2024/10/24/tenyek-a-magyar-peter-mogotti-amerikai-tamogatasrol/

https://szentkoronaradio.com/blog/2024/10/10/magyar-peter-allva-tapsolta-a-brusszeli-globalista-baloldalt/

(Magyar Nemzet nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

Anarcho-feministák támadták Puzsérra a buzitüntetés alatt

A kedd esti buzitüntetés sem telt események nélkül. A...

Utasokkal teli buszra mért csapást egy ukrán kamikaze drón

Legalább 16 ember megsérült a frontvonalban fekvő Gorlovka városban,...

Svédország viselkedési kódexet vezet be a migránsok számára

Annyira nem tudnak viselkedni a migránsok, hogy magatartási kódexet...

Magyar Péter szerint egy éve még vele akart színpadra állni Győzike

Az ellenzék aktuális sztárja reagált arra, hogy Győzike és...

Kategóriák

Anarcho-feministák támadták Puzsérra a buzitüntetés alatt

A kedd esti buzitüntetés sem telt események nélkül. A...

Utasokkal teli buszra mért csapást egy ukrán kamikaze drón

Legalább 16 ember megsérült a frontvonalban fekvő Gorlovka városban,...

Svédország viselkedési kódexet vezet be a migránsok számára

Annyira nem tudnak viselkedni a migránsok, hogy magatartási kódexet...

Magyar Péter szerint egy éve még vele akart színpadra állni Győzike

Az ellenzék aktuális sztárja reagált arra, hogy Győzike és...

Halálos balesetet okozott a Xiaomi önvezető autója

Nem ez az első eset, hogy halálos balesetet okozott...

Bevett módszer Izraelben, hogy emberi pajzsként használják a palesztinokat

A Haaretznek írt névtelen cikkében egy izraeli tiszt azt...

Hollandia: Depressziós vagy OCD-s vagy? Legyél öngyilkos!

A modern világ súlyos abszurdumát nem is az mutatja,...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55