Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

A Legfőbb Ügyészség elutasította az Orbán Áron ügyében tett feljelentést

Bűncselekmény gyanújának hiányában elutasította a Legfőbb Ügyészség Vadai Ágnes feljelentését Orbán Áron ügyében. Mint az egy korábban nyilvánosságra hozott hangfelvételből kiderült, a miniszterelnök öccse hivatalos szerveknél lobbizott vízumügyekben vietnámiak számára.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

A Demokratikus Koalíció szerint egyértelmű, hogy hivatali visszaélés történt, és az ügyészség azért nem tesz semmit, mert Orbán Áront védik. Vadai feljelentésének előzménye, hogy egy szélsőséges portálon (ez lenne a kuruc.info de a HVG csak elvtársi lapokra szeret hivatkozni- szerk.) felbukkant egy többórás hangfelvétel, amelyen a miniszterelnök öccse volt hallható.

Később a Telex oknyomozó riportja derítette ki, hogy a felvételen Orbán Áron hallható, ahogy éppen a Miniszterelnöki Kabinetirodán dolgozó Héjj Dáviddal beszélget.

A lap szerint Orbán Áron egy vízumügyben érintett, egy általa vezetett cég vietnámiakat hív Magyarországra, fizeti a képzésüket és a szállásukat. E biznisz körül alakult ki közte és a kabinetiroda egyik tisztviselője között nézeteltérés, amelyet Orbán Héjjon keresztül akart megoldani.

Orbán Áron ügye a legutóbbi kormányinfón is előkerült, Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter akkor azt mondta, nincs szükség arra, hogy vizsgálatot indítsanak, hiszen a miniszterelnök öccsének éppen hogy nem sikerült semmilyen hatósági eljárást befolyásolnia.

Hangfelvétel: Rogánék szivárogtatnak Magyar Péternek? – Orbán öccse meglepő nyilatkozatot tett

(kuruc.info nyomán Szent Korona Rádió)

Telegram posztjaink (2026.06.17.)

A német zászlót betiltották Németországban; Telegram elleni szabotázs; Hiteles tanúk Zsolti bácsiról – Telegram posztjaink (2026.06.17.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 17.

A GYERMEKVÉDELMI TÖRVÉNY ELTÖRLÉSÉT KÖVETELI A HÁTTÉR TÁRSASÁG; EGYRE LÁTVÁNYOSABBAK A NÉZETKÜLÖNBSÉGEK IZRAEL ÉS AZ EGYESÜLT ÁLLAMOK KÖZÖTT; ÚJABB ERDÉLYI FALUBAN FOGYTAK EL A MAGYAROK – Telegram posztjaink (2026.06.16.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 16.

Válaszcsapás

Válaszcsapás: Ki a valódi nemzetbiztonsági veszély?

A katonai elhárítás vegzálásai miatt néhány dolgot tisztába tesz Barcsa-Turner ...

64

2026. 06. 16.

Monroe 2.0

Egyre erőszakosabban igyekszik fenntartani hegemóniáját az USA Dél-Amerikában

Az Amerikai Egyesült Államok a teljes nyugati féltekén fenn akarja ...

Geopolitika

2026. 06. 16.

Már a közmédiába vitték volna az LMBTQP-lobbistákat

A külföldről finanszírozott, nemzetbiztonsági kockázatot jelentő LMBTQP-lobbiszervezet Amnesty International számolt ...

LMBTQP

2026. 06. 16.

Hunnia-ügy

Dobjuk össze: Adománygyűjtés a Hunnia-ügy vádlottjainak perköltségére

Ugyan a Hunnia-ügy vádlottjai 2023-ban kegyelmet kaptak, de ezzel nem ...

Hírek

2026. 06. 16.