csütörtök, január 22, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Családi vállalkozás – Saját élettársaikat is futtatták a szabolcsi stricik

Mások mellett saját élettársaikat is futtaták annak a bűnbandának a tagjai, akiket a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) a múlt héten fogott el. Az emberkereskedelemben a család férfi tagjain túl a nők is részt vettek.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Az illegális családi vállalkozásra még tavaly ősszel derült fény egy feljelentés alapján. Az ügyben első körben a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Rendőr-főkapitányság kezdett el nyomozni, de később az akta átkerült a KR NNI Emberkereskedelem Elleni Osztályára (EKEO).

A beszerzett bizonyítékok alapján kiderült, hogy egy szabolcsi família Svájcban illetve Németországban nőket futatott. Mindezt úgy, hogy a fiatal sértetteket szoros felügyelet alatt tartották, és akaratuk ellenére kényszerítették őket a prostitúciós tevékenységre, amit panziókban kellett végezniük.

Az egymással rokonságban álló elkövetők a szerepeket felosztották. A csapatot a testvérek (két nővér és két fivér) egyikének élettársa irányította. A lányokat az ő egyik ismerőse vitte ki külföldre, majd a vezető élettársa volt az, aki intim felvételeket készített róluk, és szexhirdetéseket adott fel a nevükben, valamint ő egyeztette az ügyfelekkel is a találkozókat. A nőknek a bevételt neki kellett átadniuk, aminek csak a felét tarthatták meg, de volt arra is példa, hogy az egészet elvették tőlük, és csak a napi megélhetésre tarthattak meg maguknak minimális összeget.

A szexuális munkavégzésre a két fivér a saját élettársát is rákényszerítette, azzal zsarolva őket, hogy csak akkor lesz lehetőségük jobb életkörülmények között élni, és gyerekeiket fenntartani, hogyha ők is prostituáltként dolgoznak.

A vérségi alapon szerveződő bűnözői csoportban a férfiak voltak azok, akik a fiatal sértetteket rávették a szexuális munkára. A nyomozók eddig összesen 12 nőt azonosítottak. Ők általában érzelmi alapon, az elkövetőktől ezért viszonzást várva döntöttek a prostitúció mellett, illetve a jobb élet reményében, tekintve, hogy valamennyien kiszolgáltatott helyzetben lévő, többségükben korábban gyermekotthonban nevelkedett fiatalok voltak.

A több hónapos, vagy akár éves külföldi tartózkodásuk alatt azonban már kényszerből és félelemből végezték munkájukat. Volt olyan eset is, hogy a csapatot irányító 37 éves férfi három nőt azért vert meg, mert – hogy könnyebben el tudják viselni kizsákmányolt helyzetüket – kábítószert vettek magukhoz.

Az elkövetők a sértetteket folyamatosan kontroll alatt tartották, és az elvégzendő szexuális szolgáltatás természetét és időtartamát, valamint bevételüket is meghatározták. A napi elvárt összeg 600 és 1000 euró között volt. A lányoknak napi szinten 15 órát kellett dolgozniuk, és átlagban 6 ügyfelet kellett fogadniuk. Ha az üzlet jobban ment, az is előfordult, hogy napi 10-12 kuncsaft járt náluk. Az elkövetők a lányoktól átvett összegekből saját és családjuk megélhetését finanszírozták, illetve a megkeresett pénzt azonnal felélték, tekintve, hogy legális jövedelemmel egyikük sem rendelkezett. A gyanú szerint a család a legalább három év alatt több tízmillió forintra tett szert az illegális üzletből.

Az ügyben beszerzett és a német társhatósággal folytatott nemzetközi bűnügyi együttműködés során átadott adatok alapján az EKEO október 16-ára koordinált akciót szervezett több társhatóság bevonásával. Ebben összesen 50 rendőr vett részt. A bandát irányító 37 éves C. Lászlót és 31 éves élettársát, H. Szabinát a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Rendőr-főkapitányság Jonatán Közterületi Támogató Alosztály (KTA) bevetési csoportja, míg a nő féltestvérét, a 34 éves Z. Beatrixot, illetve a 33 éves K. Tibort a Hajdú-Bihar Vármegyei Rendőr-főkapitányság Cívis KTA bevetési egysége fogta el. A 29 éves H. Dávid Richárdot az EKEO nyomozói a Készenléti Rendőrség rendészeti állományával közösen fogták el Budapesten.

Az elkövetők lakcímein a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Igazgatósága közreműködésével a KR NNI készpénzt, külföldi prostitúciós munkavállalással összefüggő engedélyeket, feljegyzéseket, mobiltelefonokat foglalt le, illetve intézkedett a gyanúsítottokhoz köthető három Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei ingatlan zár alá vételéről. A nyomozók mind az öt gyanúsítottat kihallgatták emberkereskedelem és kényszermunka bűntett miatt, majd bűnügyi őrizetbe vették őket, és kezdeményezték letartóztatásukat, amit a Nyíregyházi Járásbíróság időközben elrendelt.

A család hatodik tagja jelenleg jogerős elzárását tölti büntetés-végrehajtási intézetben, kihallgatására a későbbiekben kerül sor.

Egy fiatalkorú lányt futtattak a cigány stricik

(Police.hu nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

Lemondott Trump Grönland megtámadásáról?

Donald Trump szerint nem elég, ha csak bizonyos területeket...

Több, mint háromezren meghaltak az iráni tüntetések során

A december óta zajló iráni tüntetések során többen is...

Terrorizmus vádjával ítéltek el két fiatalt Svédországban

7 év és 10 hónap szabadságvesztésre ítélték egy 19...

Kurd területeket “demokratizált” a szír kormány

Kurd területekre hatolt be az új szíriai kormány. Fontos...

Kategóriák

Lemondott Trump Grönland megtámadásáról?

Donald Trump szerint nem elég, ha csak bizonyos területeket...

Több, mint háromezren meghaltak az iráni tüntetések során

A december óta zajló iráni tüntetések során többen is...

Terrorizmus vádjával ítéltek el két fiatalt Svédországban

7 év és 10 hónap szabadságvesztésre ítélték egy 19...

Kurd területeket “demokratizált” a szír kormány

Kurd területekre hatolt be az új szíriai kormány. Fontos...

Ukrajna új védelmi minisztere: 50 ezer oroszt akarunk megölni havonta

Ukrajna célja az, hogy „havonta 50 ezer orosz katonát...

Buzeránsok fogadhatnak örökbe gyereket Magyarországon

Még egy gyermek, akit nem védett meg a Fidesz...

Gátlástalan Antifa-propaganda és az igazság elhallgatása – Ez a Deutsche Welle magyar szekciója

A "Maja" becenevű magyarverő antifa terroristát sajnáltató propagandaanyagokat tett...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55