szerda, március 4, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Németország és az USA is akadály lehet Ukrajna NATO-csatlakozásában

Több ország is attól tart, hogy Ukrajna NATO-csatlakozásával kiterjedhet az Orosz-ukrán konfliktus, így nem szeretné mindenki, hogy ők is NATO-tagok legyenek.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

“Németország és az Egyesült Államok azon nagyhatalmak közé tartozik, amelyek lassan haladnak Ukrajna azonnali NATO-felkérésével”

– közölte négy, névtelenséget kérő amerikai, valamint NATO-tisztviselő és diplomata. Az ukránok elnöke által meghirdetett győzelmi tervben Zelenszkij azonnali meghívást kért, de elismerte, hogy a szövetséghez való tényleges csatlakozás csak az Oroszországgal folytatott háború befejezése után lehetséges.

A színészből lett politikus ragaszkodik hozzá, hogy Ukrajna még a háború folyamán meghívást kapjon a NATO-ba, szerinte ez “alapvető fontosságú”. A probléma viszont ott van, hogy számos NATO-tagállam – finoman szólva – nem lelkesedik az ötlettől. Többen eszkalációtól tartanak.

Julianne Smith, az Egyesült Államok leköszönő NATO-nagykövete ezzel kapcsolatban hangsúlyozta az amerikai álláspontot: „a szövetség a mai napig nem jutott el arra a pontra, hogy kész legyen tagságot vagy meghívást felajánlani Ukrajnának”.

Vérezzenek csak az ukránok

Ukrajna legnagyobb fegyverbeszállítói jelenleg az Egyesült Államok és Németország. S, most azzal kell szembesülnie az ukrajnai vezetésnek, hogy éppen ez a két ország az, mely a legkevésbé lelkesedik az ötlettől, hogy Ukrajnát felvegyék a NATO-ba.

Zelenszkij ezzel kapcsolatban azt mondta: “az, hogy a német fél szkeptikus a NATO-csatlakozásunkkal kapcsolatban, tény. […] Mindannyiunknak sokat kell majd dolgoznunk a német féllel. De ettől még az Egyesült Államoknak lesz rá befolyása” – mintegy nem is próbálva leplezni, hogy a megszállt Németországban a döntő szó végül úgyis az amerikaiaké.

Azonban nem Németország és az Egyesült Államok az egyetlen blokkoló. Magyarország és Szlovákia is ellenáll, de ők más miatt, hiszen a Politico szerint a „jelenlegi populista vezetőik általában Kreml-barát irányvonalat képviselnek”. (Mi más lehetne az oka, ha nem az “orosz-barát irányvonal”, mely kifejezés az új náci kártya a szélsőliberálisoknak. Mindenki oroszügynök, mindenki orosz báb, aki mást gondol a világról, mint ők – a szerk.)

Robert Fico a kérdésről csak annyit mondott, Ukrajna NATO-csatlakozásának engedélyezése „jó alap lenne egy harmadik világháborúhoz”, és leszögezte: ebbe „soha nem fog beleegyezni”.

Vannak kevéssé bátor országok, melyek nem merik felemelni hangjukat, így inkább a nagyok mögé bújnak.  „Olyan országok, mint Belgium, Szlovénia vagy Spanyolország, az USA és Németország mögé bújnak. Vonakodnak” – mondta az egyik NATO-tisztviselő.

Más tisztviselő szerint az országok „elvontan támogatják, de amint az közelebb kerül a megvalósuláshoz”, nyilvánosan elkezdenek majd ódzkodni az ötlettől.

Itt pedig komoly ellentét feszülhet majd például a Donald Tusk által vezetett Lengyelországgal, mely szabályos háborús lázban ég. De a balti államok is szélsőségesen ukránpártiak, s mielőbb a NATO-ban szeretnék látni Zelenszkij korrupt maffiaállamát.

Végezetül érdemes kiemelni, hogy Scholz az amerikai elnök múlt heti berlini látogatásakor azt mondta az újságíróknak: „gondoskodunk arról, hogy a NATO ne váljon a háború részesévé, nehogy ez a konfliktus egy sokkal nagyobb katasztrófába torkolljon”.

Ez persze nagyban függhet az amerikai elnökválasztás kimenetelétől is.

Digitális diktatúra: Ukrajnában letiltják a sorozást elkerülők bankkártyáit

(Magyar Jelen nyomán Szent Korona Rádió) 

Legfrissebb

Irán és a Hezbollah is komoly veszteségeket okoz a judeokrata erőknek

Ötödik napja tart az Irán (és az iszlám világ)...

Mégis Moszad-kém volt Kaáni, akiről már feltételezték Naszrallah halálakor is az árulást

Megdöbbentő hír látott napvilágot: a korábban is árulással megvádolt...

Putyin és Orbán telefonon beszéltek: a magyarok ukrajnai kényszersorozása volt a központi téma

Az orosz és a magyar miniszterelnök telefonbeszélgetésének központi témája...

Roblox az iskolai gépeken – így játsszák ki a gyerekek még a védett rendszereket is

Egy budapesti és egy lovasberényi iskola példája is azt...

Kategóriák

Irán és a Hezbollah is komoly veszteségeket okoz a judeokrata erőknek

Ötödik napja tart az Irán (és az iszlám világ)...

Mégis Moszad-kém volt Kaáni, akiről már feltételezték Naszrallah halálakor is az árulást

Megdöbbentő hír látott napvilágot: a korábban is árulással megvádolt...

Putyin és Orbán telefonon beszéltek: a magyarok ukrajnai kényszersorozása volt a központi téma

Az orosz és a magyar miniszterelnök telefonbeszélgetésének központi témája...

Roblox az iskolai gépeken – így játsszák ki a gyerekek még a védett rendszereket is

Egy budapesti és egy lovasberényi iskola példája is azt...

Dugin: “A jelenlegi események nagyon emlékeztetnek a végidőkre”

Alexander Dugin szerint az Egyesült Államok és Izrael Irán...

Fogolyzendülés miatt áll bíróság elé két plüssmackós “fiatal” Nagykanizsán

Az eset még tavaly nyáron történt a Nagykanizsai Javítóintézetben....

Meggyilkoltak egy, az Epstein-hálózatban érintett orosz üzletembert

Habár a balliberális médiától a kóserkonzervatívig mindenki szereti sulykolni...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55