szerda, december 10, 2025
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Toleránsék még fát ültetni sem hajlandóak az orosz és a belorusz nagykövettel

A Főpolgármesteri Hivatal “adminisztratív hibának” titulálta azt, hogy a Oroszország és Fehéroroszország nagykövetét is meghívták egy békepárti rendezvényre.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Michael Wallace Banach apostoli nunciussal, a Vatikán budapesti nagykövetével ültette el a Béke fáját Karácsony Gergely. A főpolgármester rövid beszédében úgy fogalmazott, hogy a fa „a békét, a béke melletti elkötelezettségünket, a béke iránti szüntelen vágyunkat jelképezi”. Az esemény ugyanakkor a Szabad Európa információi szerint számos uniós és NATO-tagállam diplomatájának bojkottja mellett zajlott.

A látványos hisztéria oka az volt, hogy az eseményre az orosz és a belarusz nagykövet is meghívást kapott. Eme két ország képviselőivel a “szabad világ” pedig egy légtérben sem kíván tartózkodni. Az nem teljesen világos, hogy így viszont hogyan akarnak bármiféle megegyezést, vagy békét a felek között – már, ha egyébként tényleg ez a cél, s nem pedig feláldozni az ukrán férfiak legjavát egy nagyhatalmi konfliktusban.

A Főpolgármesteri Hivatal persze elnézést kért, és kifejtette, „adminisztratív hiba okozta a meghívók kiküldését az említett nagykövetségeknek; a főpolgármester sokszor kifejtett véleménye az Ukrajna elleni orosz agresszió kapcsán természetesen változatlan.” Amiről nem hallottunk, az az, hogy a magyarországi politikusok elítélnék Izrael népirtását és háborús bűncselekményeit, vagy akár NATO-tagállamok diplomatái bojkottálnák az eseményeket, melyeken a zsidó állam képviselői is részt vesznek. De, hát úgy látszik, rájuk más szabályok vonatkoznak, mint az összes többi országra. Kiválasztott státuszt élveznek.

Ruszofóbia – Ukrajnában tilos nyilvánosan orosz zenét hallgatni

Ruszofóbia: kitiltották az orosz turistákat Norvégiából

(Magyar Jelen nyomán Szent Korona Rádió) 

Legfrissebb

Románia felvásárolja Moldovát?

A románoknak nagy álmuk, hogy az I. világháború után...

A Hűség napja! – Sopronban emlékeznek meg Budaházy Györgyék a Rongyos Gárdáról

2025. december 13-án a 1921-es Sopron környéki népszavazásra emlékezendő...

Kategóriák

Románia felvásárolja Moldovát?

A románoknak nagy álmuk, hogy az I. világháború után...

A Hűség napja! – Sopronban emlékeznek meg Budaházy Györgyék a Rongyos Gárdáról

2025. december 13-án a 1921-es Sopron környéki népszavazásra emlékezendő...

Kitüntették a deviánsok Joe Bident

A volt amerikai elnököt kitüntette az LMBTQP-lobbi, ugyanis hűségesen...

Donald Trump azt állítja, nem ígért Orbánnak pénzügyi védőpajzsot

Az amerikai elnök ellentmondott annak, amit egy lehetséges pénzügyi...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55