péntek, január 9, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Egy belügyi salátatörvényből derült ki, hogy jövőre sem kapnak illetményemelést a rendvédelmi alkalmazottak

Jövőre is kimaradhatnak az érdemi fizetésemelésből a rendvédelmi igazgatásban dolgozók, akiknek amúgy is nagyon alacsony a keresetük. Helyzetük rendezését a költségvetés teherbíró képességétől tették függővé.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Hiába tartja saját bevallása szerint is kiemelt fontosságúnak a rendvédelmi alkalmazottak kereseti pozícióinak javítását a Belügyminisztérium, Pintér Sándor tárcavezető egy olyan törvényjavaslatot terjesztetett be az Országgyűlés elé, amely szerint jövőre sem emelkedhet érdemben az illetményük.

Egy belügyi salátatörvényben szerepel ugyanis a rendvédelmi igazgatásban dolgozók új bértáblája, amely szerint – ahogy az idén januárban is történt – csak az illetménysávjuk felső határát emelnék 2025-ben is, az alsó határ maradna a régi, ami azt jelentheti – legalábbis az idei év tapasztalatai alapján –, hogy az egyedi eseteket leszámítva nem lesz általános illetményemelés.

Maga a tárca is elismeri, hogy az új illetménytábla nem jár illetményemelési kötelezettséggel.

Indokolt a rendvédelmi igazgatási alkalmazottak illetménye felső korlátjának módosítása (a felső határok 14 százalékos megemelésével). A módosítás illetményemelési kötelezettséggel nem jár, ugyanakkor a rendvédelmi szerv költségvetési lehetőségének függvényében megteremti a lehetőséget az illetmény emelésére

– olvasható a javaslat indoklásában.

A rendvédelmi alkalmazottak elkeserítő bérhelyzetéről korábban is érkeztek hírek, többek között arról, hogy több mint két éve nem kaptak illetményemelést, az elszabadult árak ellenére sem. A belügyi tárca akkor azt válaszolta lapunknak, hogy „a béremelés kérdése folyamatosan napirenden van, azt a költségvetés teherbíró képessége határozza meg”.

A 24.hu cikkének megjelenése után a rendvédelmi alkalmazottak reménykedni kezdtek, hogy jobbra fordulhat a sorsuk, mivel kaptak egy „béremelés” tárgyú köremailt, amiben a forrásaik beszámolója szerint csatolva volt egy excel-táblázat.

Ebbe bele kellett írni a személyes adataik mellett a bruttó bérüket is. A mellette levő oszlopban pedig a „javasolt bért” kellett beírni, de ezt már nem nekik, hanem a főnökeiknek, így erről nem tudnak semmit. A mostani előterjesztés ezért hidegzuhanyként érte őket.

A rendvédelmi alkalmazottak átlagilletménye jelenleg bruttó 437 ezer forint, ami 200 ezer forinttal marad el a Központi Statisztikai Hivatal által mért, bruttó átlagkeresettől.

Az új illetménytáblájuk szerint már a felsőfokú munkakörben is lesznek olyan kategóriák, amelyeknél valamennyi fizetési fokozat alsó határa egységesen a garantált minimálbér lesz.

Legfrissebb

Ezúttal Vance fenyegeti Európát Grönland ügyében

Megtalálta a kiskaput az USA, hogy mivel fogják megindokolni...

Netanjahu átadta Magyarországnak a kósercertifikátot

A Mandinernek adott interjút Netanjahu, melyben ajnározta Magyarországot, hogy...

Hatásos volt a bojkott: Bezár a buzeráns zsidók lisszaboni étterme

Az elmúlt években népszerűtlenné vált a Tantura nevű, egy...

Az Egyesült Arab Emírségek kiszakította volna Dél-Jement, de Szaúd-Arábia közbeszólt

A jemeni események váratlan fordulatot vettek: miután az Egyesült...

Kategóriák

Ezúttal Vance fenyegeti Európát Grönland ügyében

Megtalálta a kiskaput az USA, hogy mivel fogják megindokolni...

Netanjahu átadta Magyarországnak a kósercertifikátot

A Mandinernek adott interjút Netanjahu, melyben ajnározta Magyarországot, hogy...

Hatásos volt a bojkott: Bezár a buzeráns zsidók lisszaboni étterme

Az elmúlt években népszerűtlenné vált a Tantura nevű, egy...

Az Egyesült Arab Emírségek kiszakította volna Dél-Jement, de Szaúd-Arábia közbeszólt

A jemeni események váratlan fordulatot vettek: miután az Egyesült...

Lecsapott a brit gondolatrendőrség: 18 hónap börtönt kapott egy férfi a migrációellenes posztja miatt

Tavaly júliusban hírt adtunk róla, miszerint az Egyesült Királyságban...

A folyamatosan fejlődő mesterséges intelligencia “csak” a digitális árnyékunk szeretne lenni

A Lenovo és a Motorola egy elektronikai kiállításon bemutatta...

Már többet keresett felfüggesztett végrehajtóként Schadl György, mint amekkora pénzbüntetést kapna

Immár több pénzt (249 millió forint) keresett felfüggesztett végrehajtóként...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55