Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Újabb 425 millió dolláros segély Ukrajnának, de NATO-tagság várat magára

Joe Biden amerikai elnök újabb, 425 millió dolláros katonai segélyt jelentett be a kijevi vezetésnek a Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel folytatott szerdai telefonbeszélgetése során – közölte a washingtoni Fehér Ház. Csütörtökön viszont a „győzelmi terv” fontos elemét, Ukrajna azonnali NATO-tagságát vétózta meg az USA.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Az amerikai elnök hivatala szerint a támogatás egyebek között légvédelmi, illetve földi célpontok elleni, levegőből indítható eszközöket, páncélozott járműveket és Ukrajna számára szükséges lőszereket foglal magában.

Zelenszkij Telegram-oldalán mondott köszönetet Bidennek, illetve az amerikai kongresszus mindkét pártjának, valamint az amerikai népnek a támogatásért. Az ukrán elnök beszámolt arról is, hogy Bidennel megvitatta öt pontból álló „győzelmi tervét” is, amelyet szerdán mutatott be a Verhovna Radában.

„Javasoltam megfontolásra a közös fegyvergyártást” – ismertette Zelenszkij. „Megbeszéltük az ukrán katonák további kiképzésének szükségességét is” – tette hozzá.

Ukrajna köszönetet mond az Egyesült Államoknak, „amiért kész segíteni a kijevi vezetésnek megerősíteni helyzetét a tisztességes diplomácia útjára kényszerítve ezzel Oroszországot” – emelte ki Zelenszkij.

NATO-tagság Ukrajna számára álom

Julianne Smith, az Egyesült Államok NATO-hoz akkreditált nagykövete szerdai online sajtótájékoztatóján arról beszélt, hogy a katonai szövetség egyelőre még nem tart ott, hogy csatlakozási meghívást intézzen rövid távon Ukrajnához. „Ám mint mindig, továbbra is folytatjuk a párbeszédet ukrajnai barátainkkal arról, hogy miként kerülhetnek közelebb a szövetséghez” – tette hozzá.

Az állásfoglalás azért fontos, mert Volodimir Zelenszkij ukrán elnök tegnap közzétette az úgynevezett „Győzelmi Terv” részleteit, melynek első és legfontosabb pontja az, hogy a NATO-nak meg kell hívnia Ukrajnát a katonai szövetségbe.

Szerintem a NATO állásfoglalása egyértelmű. A 75. évfordulós csúcson kijelentettük, hogy Ukrajna visszafordíthatatlan úton van a NATO-csatlakozás felé és a szövetség tagjai lesz. De jelenleg nem vagyunk azon a ponton, ahol rövidtávon a szövetségbe való meghívásról lehetne beszélni” – mondta az Egyesült Államok NATO-követe.

Ukrajna 2022 szeptemberében kérte a felvételét a NATO-ba, eddig a szövetség felületes, hosszútávú ígéretek mellett nem határozott meg semmilyen egyértelmű kritériumot vagy időkeretet az ország csatlakozásával kapcsolatosan.

Széleskörű konszenzus nyugaton az, hogy a háborúnak először véget kell érnie ahhoz, hogy Ukrajna NATO-csatlakozásáról egyáltalán tárgyalni lehessen, Kijev szerint viszont éppen a NATO-csatlakozás kell ahhoz, hogy a háborúnak vége legyen.

(ATV nyomán Szent Korona Rádió)

https://szentkoronaradio.com/blog/2024/08/07/a-korrupt-soviniszta-ukrajna-megerdemli-a-penzugyi-tamogatast-az-eu-szerint/

https://szentkoronaradio.com/blog/2024/10/07/bajban-a-gazellatas-az-ukranok-nem-hosszabbitjak-meg-az-orosz-orosz-gaztranzitrol-szolo-megallapodast/

Jékely Zsombor

Véletlen lenne? Megbízott főigazgató lett Tarr Zoltán sógora

Ott folytatódik a nepotizmus, ahol az előző kormány abbahagyta? Régi ...

Belföld

2026. 08. 1.

HVIM

Figyelmeztet a HVIM: Szexuális felvilágosítás helyett a gyermekek megrontása jöhet

Közleményt adott ki a HVIM – Magyar Ellenállás arról, hogy ...

64

2026. 07. 31.

Telegram posztjaink (2026.07.31.)

Leáll Paks, pedig lettek volna megoldások; 500 liter gázolajért törölte a körözést egy ukrán toborzó tiszt; fél év alatt 28 ezer fővel csökkent Magyarország népessége – Telegram-posztjaink (2026.07.31.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 31.

Bangó Sándor Zsolti bácsi

Öngyilkos akart lenni Bangó Sándor? Az intézetis cigány „érvelési technika” a gyakorlatban

Bangó Sándor, a Zsolti-bácsi ügy arcaként ismertté vált, korábbi intézetis ...

Belföld

2026. 07. 31.

Az Európai Unióval karöltve ekézi a magyar oktatás normalitáspártiságát a Háttér Társaság

Újabb jelentésével támadja a magyar iskolarendszert a deviáns lobbiszervezet, a ...

LMBTQP

2026. 07. 30.

Nem mindegy, hogy koncentrál vagy transzban van a gyermek, Törölve Horváth Tamás oldala, Elítélt transzféreg a színpadon

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 29.