vasárnap, február 22, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Kiszivárogtak Orbán belpolitikai tervei

Orbán Viktor miniszterelnök a Fidesz–KDNP esztergomi frakcióülésén meghirdette az új gazdasági tervet, amelynek célja az uniós növekedést meghaladó magyar gazdaság. Az ambiciózus program része az egymillió forintos átlagbér, az ezereurós minimálbér, a lakásépítések megduplázása, és a munkáshitel bevezetése a fiatalok számára. A miniszterelnök szerint a Kelet emelkedik, a Nyugat hanyatlik, ezért Magyarországnak új eszközökre és gazdasági semlegességre van szüksége. Hogy valóság lesz, vagy csak populizmus, az még elválik.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

A Fidesz–KDNP esztergomi zárt körű ülésén Orbán Viktor miniszterelnök a megfizethető lakhatásról, egymilliós jövedelemről, a munkáshitelről és a magyar kisvállalkozások tőkejuttatásáról beszélt.
A Magyar Nemzet értesülései szerint a Fidesz–KDNP esztergomi frakcióülésén a miniszterelnök kihirdette gazdasági programját. A lap szerint a miniszterelnök úgy látja, hogy a háború és a járvány kitörése óta teljesen megváltozott a világ. Hozzátette, hogy a Kelet fel-, a Nyugat pedig lefelé tart, és tíz éven belül a világgazdasági legeket mind Keleten fogják sorolni.

A miniszterelnök pontos célt jelölt ki: „Nekünk az Európai Unió átlagos növekedését meghaladó növekedési szintre van szükségünk!”

Szerinte csak a gazdasági semlegesség politikájával lehet elérni a magyar gazdaságban az uniós átlagot meghaladó növekedést. Orbán Viktor szerint ehhez szabadkereskedelemre van szükség kelet és nyugat irányába egyaránt. A semlegesség politikájával a növekedést három és hat százalék közé tudják emelni, az új gazdaságpolitika 2025-től már erősebb növekedési pályára viszi a magyar gazdaságot.

Az új típusú politikához új eszközökre is szükség van: „szükség van a gazdasági szereplők, a kamara, az érdekképviseletek, a munkavállalói szervezetek egyetértésére, hiszen a kormány nem a fejük felett akar dönteni róluk”. Továbbá új egyezséget szeretnének kötni a munkáltatókkal és munkavállalókkal egy többéves, a gazdasági növekedésen alapuló béremelési programról.

Ezzel az egyezséggel érnék el a közeljövőben az ezereurós minimálbért és az egymillió forintos átlagbért.

A kormányfő tervei között szerepel az exportképes kis- és középvállalkozások méretének megduplázása, melyhez egy új gazdasági tervre, a Demján Sándor-tervre és tőkejuttatásra van szükség

Munkáshitel és megduplázott lakásépítések
A miniszerelnök kiemelte, hogy a diplomások mellett a képzett munkaerő is nagyon fontos ezért a diákhitelhez hasonlóan, 2025-től a dolgozó fiataloknak kamatmentes munkáshitelt fognak adni. A hitel segítséget nyújt a fiatalok életkezdéséhez és a gazdaság erősödéséhez is.

A magyarországi lakhatási helyzetről úgy vélekedett, hogy a magyarok továbbra is saját lakást szeretnének, ezért meg kell duplázni a lakásépítések számát, és

a bankoknál öt százalék alá kell szorítani a lakáshitelek kamatát.

Az új program kihirdetését követően a Brüsszelben történtekről is beszélt a miniszterelnök. Szerinte „ott csak az lehet jó fiú, aki kritika nélkül támogatja a háború folytatását, elfogadja a brüsszeli migrációs politikát, és szabad utat nyit az LMBTQ szexuális propagandának”. Hozzátette, hogy Brüsszelben nem adják fel a célt, hogy Magyarországra ráerőltessék a migránsokat és a háború támogatását.

Orbán Viktor beszédében figyelmeztetett arra, hogy a „brüsszeliták” megszüntetnék a rezsicsökkentést, a 13. havi nyugdíjat, megemelnék a személyi jövedelemadót, és bevezetnék az ingatlanadót.

Meg akarták ölni Orbán Viktort?

(Index nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

Saját vallást is alapítottak már és versenyeket szerveznek maguknak az MI-ügynökök

Az OpenClaw mesterséges intelligencia-asszisztensnek minél több dologhoz adunk hozzáférést,...

Fico: Hétfőtől nem adunk több áramot Ukrajnának

Robert Fico kijelentette: ha Zelenszkij nem indítja újra az...

Több német tartományban is rekordmagas az AfD támogatottsága

Tovább növelte előnyét a folyamatos ellehetetlenítéssel szembesülő AfD a...

Ukrajnának el kell fogadnia a buziházasságot, ha csatlakozni akar az EU-hoz

Kötelező lesz a buziházasság elfogadása Ukrajna számára, ha csatlakozni...

Kategóriák

Saját vallást is alapítottak már és versenyeket szerveznek maguknak az MI-ügynökök

Az OpenClaw mesterséges intelligencia-asszisztensnek minél több dologhoz adunk hozzáférést,...

Fico: Hétfőtől nem adunk több áramot Ukrajnának

Robert Fico kijelentette: ha Zelenszkij nem indítja újra az...

Több német tartományban is rekordmagas az AfD támogatottsága

Tovább növelte előnyét a folyamatos ellehetetlenítéssel szembesülő AfD a...

Ukrajnának el kell fogadnia a buziházasságot, ha csatlakozni akar az EU-hoz

Kötelező lesz a buziházasság elfogadása Ukrajna számára, ha csatlakozni...

Orosz tábornok: Ukrajna vesztesége több, mint 1,5 millió fő

Az ukrán fegyveres erők a különleges katonai művelet kezdete...

Kutatás bizonyítja: a homoszexuálisok deviánssá nevelik az örökbefogadott gyermekeket

Az Axioma készített egy kutatást, melyben bebizonyították a nyilvánvalót:...

1,3 millió euró közpénzből finanszírozta az EU a magyarországi “elnyomott” balliberális médiát

1,3 millió euró összegben kaptak támogatásokat a balliberális médiumok...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55