péntek, február 6, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Egyre több ország ítéli el Izraelt az ENSZ-misszió megtámadása miatt

Újabb két libanoni ENSZ-békefenntartó sérült meg, miután az izraeli hadsereg (IDF) erői tüzet nyitottak az állásaik irányába, írtuk meg tegnap mi is gyorshírben Telegram-csatornánkon. Előző nap, csütörtökön is végrehajtottak hasonló támadásokat. A Libanonban végrehajtott háborús bűncselekményekről itt írtunk.

Csütörtökön az ENSZ szintén azt közölte, hogy megsérült két békefenntartójuk, miután egy izraeli harckocsi az állásaikat lőtte. Egyik incidensnek sem volt halálos áldozata. A csütörtöki eset miatt Olaszország védelmi minisztere be is hívatta Izrael olaszországi nagykövetét. Az UNIFIL-nek mintegy 10 000 békefenntartója tartózkodik Dél-Libanonban, akik közül Olaszország adja a második legtöbb katonát Indonézia után, 1068 fővel. Magyar katonák 15 fővel vannak jelen, mint megírtuk, először Írország közölte, hogy ők nem mennek sehova, sőt, át sem engedik a zsidókat.

Magyar “békefenntartók” átengedik az izraelieket, az írek viszont maradnak Dél-Libanonban

Az IDF “kivizsgálta” a pénteki incidenst, aminek a végén arra jutottak, hogy csapataik azért nyitottak tüzet, mert a békefenntartók állásától körülbelül 50 méterre „közvetlen fenyegetést” észleltek, és ezért tüzet nyitottak. Az IDF elismerte, hogy a békefenntartók állását ért találat miatt sérült meg a két katona. Az IDF közleménye szerint pár órával a pénteki incidens előtt felszólították a békefenntartókat, hogy húzódjanak biztonságokra helyre és maradjanak is ott.

A Guardian szerint a két incidens után Franciaország, Olaszország és Spanyolország közös közleményben ítélte el a libanoni békefenntartók elleni izraeli támadásokat. Azt írják, hogy a támadások indokolatlanok voltak, és a nemzetközi humanitárius jog megsértését jelentik. Azonnali tűzszünetre szólították fel Izraelt, majd kijelentették, hogy számítanak Izrael elkötelezettségére a libanoni békefenntartók biztonsága iránt. Srí Lanka is elítélte a pénteki incidenst, mivel mindkét megsérült békefenntartó Srí Lanka-i volt.

Joe Biden, az Egyesült Államok elnöke is megszólalt az ügyben. Az amerikai „határozottan” arra kérte Izraelt, hogy hagyjon fel a libanoni ENSZ békefenntartók állásainak célba vételével.

(Telex nyomán Szent Korona Rádió)

Így köp a nemzetközi jogra Libanonban a cionista terrorállam

Legfrissebb

A rendőrség megint az antifák oldalán: a HVIM-Magyar Ellenállás nem hagyja ezt annyiban

Hiába tiltotta be hivatalosan is az antifa tüntetéseket a...

Az egyházi iskolák a francia állam fő ellenségei

Úgy tűnik, hogy Franciaországban nem a migránsok, hanem az...

Ellenállás az ukrán kényszersorozással szemben: Rálőtt egy kisbuszra, amelyben a toborzó központ katonái ültek

Ukrajnában egyre komolyabb ellenállás mutatkozik a kényszersorozás ellen. Egy...

Beismerte Imane Khelif, hogy férfi kromoszómája van

Az algériai bokszoló, Imane Khelif megerősítette, hogy Y-kromoszómával rendelkezik,...

Kategóriák

A rendőrség megint az antifák oldalán: a HVIM-Magyar Ellenállás nem hagyja ezt annyiban

Hiába tiltotta be hivatalosan is az antifa tüntetéseket a...

Az egyházi iskolák a francia állam fő ellenségei

Úgy tűnik, hogy Franciaországban nem a migránsok, hanem az...

Beismerte Imane Khelif, hogy férfi kromoszómája van

Az algériai bokszoló, Imane Khelif megerősítette, hogy Y-kromoszómával rendelkezik,...

Terrorizálják a zsidók a palesztinokat a rafahi átkelőnél

Nemrég újra megnyitott a rafahi átkelő, így több palesztin...

Zsidók csempészték a Gázai övezet területére a cigarettát

Tiltott termékek csempészésével vádolt meg  meg 12 embert az...

Hazatérhet az első huszár hadosztály elveszettnek hitt, iratokkal teli ládája

A régészek már eltűntnek hitték az első magyar huszárezred...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55