vasárnap, január 18, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

A mesterséges intelligencia rossz kezekben veszélyt jelenthet

Az NMHH nemzetközi konferenciáján hangsúlyozták: a mesterséges intelligencia csak akkor szolgálja az emberiséget, ha okosan és etikusan használjuk. Az innováció hatalmas lehetőségeket hozhat, de ha nem vigyázunk, a technológia súlyos károkat is okozhat a társadalomban.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Az idei év meghatározó év lesz a mesterséges intelligencia (MI) szabályozásában – mondta Koltay András, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnöke a Humans in charge 2024 – Indítsuk újra a felelős MI-t! című nemzetközi konferencián. A médiahatóság által másodízben megrendezett tanácskozáson az NMHH vezetője arra hívta fel a figyelmet, hogy a mesterséges intelligencia lehetőségeket és egyben kockázatokat is rejt. Meglátása szerint ezért olyan környezetet kell létrehozni, amelyben az innováció és az MI felelősségteljes felhasználása „kéz a kézben jár”.

Elmondta: az MI láthatóan strukturális változásokat eredményez minden alrendszerben. De ha nem okosan használják, és a fejlesztése során nem érvényesítenek etikai szempontokat, akkor több kárt okoz, mint hasznot. Az igazi munka tehát csak most kezdődik – mutatott rá, megjegyezve:

fontos, hogy a mesterséges intelligencia „megbízható, átlátható és igazságos” legyen.

Koltay András szerint felvetődik a kérdés, milyen árat fizet a társadalom a mesterséges intelligencia előnyeiért cserébe. Hogy változik meg általa az információszerzés, a társadalmi párbeszéd, a valóságérzékelés vagy a közösségépítés? – sorolta a kérdéseket. Rámutatott:

kérdésként merül fel az is, hogy kezeljék az MI munkaerőpiacra gyakorolt hatását, illetve hogyan védjék meg az emberek magánszféráját.

Koltay András leszögezte: újabb szabályokat kell alkotni. – Azt a működést kell támogatni, amely lehetővé teszi az MI további fejlődését, miközben megmarad az emberi méltóság, a szabadság és a biztonság védelme is – húzta alá, és hozzátette: remélhetőleg sikerül megóvni a társadalmat a negatív hatásoktól.

A rendezvényen felszólalt még Kay Firth-Butterfield, a Good Tech Advisory vezérigazgatója, Mario Hernandez Ramos, az Európa Tanács Mesterséges Intelligencia Bizottságának elnöke, Ansgar Koene, az Ernst & Young globális MI-etikai és -szabályozási vezetője, Tilesch György nemzetközi MI-szakértő, a PHI Institute elnöke és Brando Benifei, az Európai Parlament tagja.

300.000 állást veszélyeztet a mesterséges intelligencia

(Magyar Nemzet nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

A Szír Hadsereg bevonult Aleppó tartományba, összecsaptak a kurdokkal

A Szír hadsereg megkezdte a bevonulást az ország északi...

Transzügyekről dönt az amerikai Legfelsőbb Bíróság, tagállami szabályozás a tét

Hosszú évek óta gyakorlat már, hogy a transz sportolók...

Pert nyert a kirúgott LMBTQP-lobbista oktató a Pázmány ellen

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem docensét azután bocsátották el,...

Trump vámmal bünteti azokat az országokat, akik kiállnak Grönlandért

Trump úgy próbálja megszerezni Grönlandot, hogy elvonja magáról a...

Kategóriák

A Szír Hadsereg bevonult Aleppó tartományba, összecsaptak a kurdokkal

A Szír hadsereg megkezdte a bevonulást az ország északi...

Transzügyekről dönt az amerikai Legfelsőbb Bíróság, tagállami szabályozás a tét

Hosszú évek óta gyakorlat már, hogy a transz sportolók...

Pert nyert a kirúgott LMBTQP-lobbista oktató a Pázmány ellen

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem docensét azután bocsátották el,...

Trump vámmal bünteti azokat az országokat, akik kiállnak Grönlandért

Trump úgy próbálja megszerezni Grönlandot, hogy elvonja magáról a...

Amikor a beteg praktizál (I. rész) – Éveken keresztül dolgozott gyerekekkel a Pride-szervező

Ennyire hatásos a Fidesz tiltása: jónéhány állami intézetben dolgozott...

A 2RK, az LMP, valamint a pornós párt sem indul az idei választáson

Több mikro párt is bejelentette, hogy nem indulnak a...

Megerőszakolt és teherbe ejtett egy 10 éves kislányt egy bangladesi pedofil

Mindössze 5 év börtönt kapott az a bangladesi pedofil,...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55