Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Tovább robog az ukrán sovinizmus: Egy ukrán képviselő az iskolai szünetekben is betiltaná a magyar nyelvet

Az eddigi nyelvtörvénynél is szigorúbb törvényjavaslatot nyújtott be Natalia Pipa, ukrán parlamenti képviselő. Ha az indítványát megszavazzák, akkor már nem csak az órákon, hanem az iskolai szünetekben is tilos lesz a magyar nyelvet használni.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

A Blikk megkereste az Ukrajnai Magyar Demokratikus Szövetség elnökét, Zubánics Lászlót. Mint mondta, hallottak a kezdeményezésről, és felkészültek rá, hogy hivatalos úton is érvényt szerezzenek álláspontjuknak. Ez mindenképpen jelentős visszalépés lenne Ukrajna részről ahhoz képest, amit tavaly december óta igyekszik megvalósítani.

Tudni kell, hogy az ukrán parlamentben minden képviselőt megillet a törvényjavaslati jog. A most felhozott témakör már korábban is szóba került, de nincs pontosan szabályozva. Ám az ukrán kormány az elmúlt hónapokban világossá tette, hogy a kisebbségi nyelveket is használhatják az iskolákban – mondta elöljáróban a magyar szervezet elnöke, aki éppen a múlt héten járt Kijevben egy hivatalos találkozón.

Ha a liberális ellenzéki képviselő indítványát megszavazzák, az tovább mélyítheti Ukrajna soviniszta törekvéseit a magyarokkal szemben, mely a Fidesz meglehetősen gyengekezű politikája mellett igen aggasztó tény.

Nyelvtörvényt enyhíteni nincs idő a háború miatt, de turult dönteni igen

Ukrajna továbbra is állami szinten alkalmazza a sovinizmust: szigorítják a nyelvtörvényüket

(Magyar Jelen nyomán Szent Korona Rádió) 

Telegram-posztjaink (2026.07.20.)

Polgár Judit nem lesz köztársasági elnök; a kommunista migráns polgármester letartóztatná a zsidó miniszterelnököt; hamarosan vége a drónok korszakának

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 20.

Selmeci őrjárat

Selmeci Őrjárat augusztus elsején – meghódítja a Felvidéket a HVIM!

Idén is a Selmeci-hegység bércei közt kalauzolja a túrázókat a ...

64

2026. 07. 20.

Telegram-posztjaink (2026.07.19.)

A Háttér Társaság a 14 évesekkel való buzeráns együttlétet népszerűsíti; Polgár Judit lehet Magyarország első olyan államfője, aki izraeli állampolgársággal rendelkezik; Franciaország legalizálta az asszisztált öngyilkosságot

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 20.

Telegram-posztjaink (2026.07.17.)

Fizetett szabadnap az abortuszért; lecsapott a svéd pedofilvadász-csoport; éjszakai lezárást terveznek a pécsi Dóm téren a rongálások miatt

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 20.

Telegram-posztjaink (2026.07.16.)

Drogkereskedő kutyapártos képviselőt fogtak a rendőrök; drag queen szervezetnek adott reklámajánlatot a TV2; hanyatlik a férfiasság

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 20.

Telegram-posztjaink (2026.07.15.)

Gyorsan eszkalálódik a közel-keleti helyzet; Szijjártó Péter bejelentette, hogy lemond a mandátumáról; a világűr az új hadszíntér!? – Telegram-posztjaink (2026.07.15.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 16.