Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
Műsorújság

Perel a Holodomor múzeum dagadt vezetője, amiért kövérnek nevezték

Még tavaly októberben indított pert Leszja Haszidzs, amiért Klim Bratkovszkij ügyvéd dagadtnak nevezte. Mondjuk ebben pont igaza van, mert a nőnek gyakorlatilag saját gravitációs mezeje van. El is utasította a bíróság az ügyet, de azért fellebbeznek.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

2023 júliusában Klim Bratkovszkij a közösségi médiában azt írta, hogy

„Haszidzsak mérete az éhínség emlékének „megcsúfolását” jelenti, és hogy a múzeum élére olyasvalakit kellene állítani, aki tudja, mi az éhínség.”

Haszidzhak tavaly októberben pert indított Bratkovszkij ellen, azt állítva, hogy megjegyzései „elnyomást” és „hosszú távú diszkriminatív üldözést” jelentenek.

Szerdán egy kijevi kerületi bíróság elutasította az ügyét. Az Ukrajnai Női Jogászok Szövetsége, amely Hasidzhakot képviselte, bejelentette, hogy fellebbezni fog a döntés ellen.

„Ez a per nemcsak a becsületem védelmét jelenti, hanem más nők támogatását is, és egyértelmű állásfoglalás: a hallgatással újabb gyűlölködők kezét szabadítjuk fel”

– mondta Haszidzhak egy évvel ezelőtt, amikor bejelentette a Bratkovszkij elleni feljelentést.

A női jogászszövetség azzal érvelt, hogy a perre azért volt szükség, hogy precedenst teremtsen a diszkrimináció elleni küzdelem terén. Okszana Huz, a Haszidzhak nevében érvelő ügyvéd szerdán azt mondta, hogy ez

„fontos lépés lenne egy olyan demokratikus társadalom megerősítése szempontjából, amelyben nincs helye a diszkriminációnak, és a szólásszabadságnak vannak határai, mert az egyik ember joga ott ér véget, ahol a másiké kezdődik”.

Haszidzsak 2023 augusztusában a Vogue Ukraine címlapján pózolt. Ez arra késztetett néhány prominens ukrán személyiséget, hogy Bratkovszkij megjegyzései mellé álljon, míg mások megvédték a múzeum vezetőjét, és azzal érveltek, hogy a nőket nem szabad megszégyeníteni a külsejük miatt, hanem csak a szakmai érdemeik alapján kell megítélni őket.

Hasidzsak 2022 júliusában vette át a „Holodomor Múzeumot”, miután az előző igazgatót kirúgták, többek között azért, mert meghamisította az éhínség állítólagos áldozatainak számáról szóló tanulmányokat.

(Pesti Hírek nyomán Szent Korona Rádió) 

A GYERMEKVÉDELMI TÖRVÉNY ELTÖRLÉSÉT KÖVETELI A HÁTTÉR TÁRSASÁG; EGYRE LÁTVÁNYOSABBAK A NÉZETKÜLÖNBSÉGEK IZRAEL ÉS AZ EGYESÜLT ÁLLAMOK KÖZÖTT; ÚJABB ERDÉLYI FALUBAN FOGYTAK EL A MAGYAROK – Telegram posztjaink (2026.06.16.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 16.

Válaszcsapás

Válaszcsapás: Ki a valódi nemzetbiztonsági veszély?

A katonai elhárítás vegzálásai miatt néhány dolgot tisztába tesz Barcsa-Turner ...

64

2026. 06. 16.

Monroe 2.0

Egyre erőszakosabban igyekszik fenntartani hegemóniáját az USA Dél-Amerikában

Az Amerikai Egyesült Államok a teljes nyugati féltekén fenn akarja ...

Geopolitika

2026. 06. 16.

Már a közmédiába vitték volna az LMBTQP-lobbistákat

A külföldről finanszírozott, nemzetbiztonsági kockázatot jelentő LMBTQP-lobbiszervezet Amnesty International számolt ...

LMBTQP

2026. 06. 16.

Hunnia-ügy

Dobjuk össze: Adománygyűjtés a Hunnia-ügy vádlottjainak perköltségére

Ugyan a Hunnia-ügy vádlottjai 2023-ban kegyelmet kaptak, de ezzel nem ...

Hírek

2026. 06. 16.

USA-Irán megállapodás

Az USA-Irán megállapodás legfontosabb sarokpontjai – Izrael nem békél meg?

Donald Trump bejelentette, miszerint az USA és Irán közötti béketárgyalások ...

Közel-Kelet

2026. 06. 15.