Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Háromnapos tűzszünet Gázában: beoltják gyermekbénulás ellen a gyermekeket

Megállapodott a megszálló izraeli hadsereg és a Hamász, hogy felfüggesztik a harcokat, amíg a Gázai övezetben a gyerekek megkapják a gyermekbénulás elleni védőoltást – közölte a WHO.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Az első háromnapos oltókampányt vasárnap kezdik, a tervek szerint 640 ezer tíz év alatti gyereknek adják be a vakcinát – közölte az egészségügyi világszervezet regionális képviselője. A tervek szerint később még kétszer tartanak hasonló, háromnapos tűzszünetet, hogy folytathassák az oltásokat.

Az első háromnapos tűzszünet alatt a Gázai övezet középső részén kapják majd meg a gyerekek az oltást, aztán délen, végül északon. A megegyezés szerint, ha kell, a tűzszünetet négynaposra hosszabbíthatják.

A WHO néhány napja erősítette meg, hogy egy csecsemő bénulását a poliovírus 2-es típusa okozta a Gázai övezetben. Ez volt az első ilyen eset a térségben 25 éve.

A járványos gyermekbénulás gyógyíthatatlan, de a globális oltókampányoknak köszönhetően szinte az egész világon sikerült megállítani a vírus terjedését és eltüntetni a betegséget. 2022-ben összesen harminc poliovírusos fertőzést jelentettek a világ három országából, Pakisztánból, Afganisztánból és Mozambikból.

(MTI nyomán Szent Korona Rádió)

Áldatlan állapotok: járványos gyermekbénulás terjed Gázában

A gázaiak gyermekbénulás elleni oltásához elengedhetetlen a tűzszünet – az oltóanyag már megvan csak a béke késik

25 éve nem volt ilyen: gyermekbénulást kapott egy baba Gázában

Jékely Zsombor

Véletlen lenne? Megbízott főigazgató lett Tarr Zoltán sógora

Ott folytatódik a nepotizmus, ahol az előző kormány abbahagyta? Régi ...

Belföld

2026. 08. 1.

HVIM

Figyelmeztet a HVIM: Szexuális felvilágosítás helyett a gyermekek megrontása jöhet

Közleményt adott ki a HVIM – Magyar Ellenállás arról, hogy ...

64

2026. 07. 31.

Telegram posztjaink (2026.07.31.)

Leáll Paks, pedig lettek volna megoldások; 500 liter gázolajért törölte a körözést egy ukrán toborzó tiszt; fél év alatt 28 ezer fővel csökkent Magyarország népessége – Telegram-posztjaink (2026.07.31.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 31.

Bangó Sándor Zsolti bácsi

Öngyilkos akart lenni Bangó Sándor? Az intézetis cigány „érvelési technika” a gyakorlatban

Bangó Sándor, a Zsolti-bácsi ügy arcaként ismertté vált, korábbi intézetis ...

Belföld

2026. 07. 31.

Az Európai Unióval karöltve ekézi a magyar oktatás normalitáspártiságát a Háttér Társaság

Újabb jelentésével támadja a magyar iskolarendszert a deviáns lobbiszervezet, a ...

LMBTQP

2026. 07. 30.

Nem mindegy, hogy koncentrál vagy transzban van a gyermek, Törölve Horváth Tamás oldala, Elítélt transzféreg a színpadon

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 29.