hétfő, január 12, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Kezdődik a lázadozás a telefonok iskolai használatát betiltó rendelet ellen

Mint ismeretes, szeptember 1-től a korlátozottan használható eszközök listájára iskolai körülmények között a digitális eszközök mindegyike felkerült. A törvény ellen azonban megint lázadni kezdtek. 

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Ha már folyamatosan a Nyugat majmolása van napirenden kishazánkban az Orbán-kormány minden intézkedése ellen lázadozóknak, margón érdemes megemlíteni, hogy számos nyugati példa, elit iskolák mutatják azt, hogy pozitív hozadéka van a digitális eszközök iskolákból való kitiltásának. Kutatások bizonyítják azt is, hogy tényleg károsan hatnak a mobiltelefonok a fiatalságra. Most, az egyik magyar iskola mégis bejelentette, hogy ellenáll a törvény végrehajtásának.

„Szeretnénk mindenkit megnyugtatni, hogy a digitális eszközöket – (iskolai) laptop, mobiltelefonok – a tanítás előtt (a rendelet 5. §-át alkalmazva) nem vesszük el. Iskolánk pedagógiai célja a digitális kultúra helyes használatára való nevelés, nem pedig a tiltás. Bármelyik órán sor kerülhet az eszközök alkalmazására, így életszerűtlen lenne az állandó beadás-kivétel” – írja az Madách Imre Gimnázium nevelőtestülete az intézmény honlapján.

Szép és idilli állapotokat írnak le fentebb, melyek kivitelezésének esélye nulla. A jelenleg iskolás éveiket töltők teljes mértékben a digitális világban élik életüket. Nem tudnak abból kiszakadni. Kétes annak a legitimitása is, hogy majd azért élvezik a tanulást, mert a telefonjaikat használhatják közben. A fiatalok függők, olyan iskolát pedig nem tudunk elképzelni a túlterheltség mellett, amelyik legalább a diákok felénél sikeresen számolja fel a függőséget, hiszen a tanárok nagy része is ugyanúgy digitális eszközein lóg egész nap.

Abban egyetértünk, hogy a törvénnyel valamilyen szinten megint átestek a ló túloldalára. Teljesen kivitelezhetetlen az az elképzelés, hogy név szerint valaki reggel begyűjti a digitális eszközöket, majd a diákok távozásakor vissza is osztja. Főleg, hogy semmilyen konkrét szabályozást, végrehajtási módot nem rendelnek a törvény mellé, valahogy úgy néz ki, mintha a törvényalkotó sem tudott volna rájönni, miként is valósítható meg, és áttolta a felelősséget az intézményekre. Sokkal észszerűbb és egyszerűbb lett volna csupán arra a jól bevált módszerre kötelezni a pedagógusokat, hogy minden óra elején rakassák ki a telefonokat a tanári asztalra, majd ha tényleg feladatot akarnak azon elvégeztetni a gyerekekkel, akkor addig visszaosztják.

Úgy tűnik, megint egy nem jól átgondolt törvénnyel állunk szemben, mely társadalmi ellenérzést szül egy amúgy üdvözölendő lépéssel szemben. A gyermekeket ki kell szakítani a modern világból, de az nem mindegy, hogy hogyan.

Ha már modern világ, így mondjuk ki lehet szakítani belőle a fiatalokat:

Ifjúsági Tábor: Ahol harcosok születnek és ahol a tradicionalitás felülkerekedik a modernitáson

(Szent Korona Rádió) 

Legfrissebb

A termőföld védelmében kiálló maglódi önkormányzati képviselő felszólalását egy az egyben kihagyták a hivatalos jegyzőkönyvből

Előző cikkünkben Marton Gábor maglódi 64 vármegyés, önkormányzati képviselő...

Lemészárolta a családját, majd megölt egy lelkészt és egy kislányt az elmebeteg néger Mississippi államban.

Brutális tömeggyilkosságot követett el egy néger Mississippi államban. A...

Annyira utálják Madurót Venezuelában, hogy meglincselnék az amerikaiakat

Az amerikai külügyminisztérium felszólította állampolgárait, hogy azonnal hagyják el...

Több okból is Kanada lehet Grönland után Trump következő célpontja

Kanada attól tart, hogy Venezuela és Grönland után Donald...

Kategóriák

Lemészárolta a családját, majd megölt egy lelkészt és egy kislányt az elmebeteg néger Mississippi államban.

Brutális tömeggyilkosságot követett el egy néger Mississippi államban. A...

Annyira utálják Madurót Venezuelában, hogy meglincselnék az amerikaiakat

Az amerikai külügyminisztérium felszólította állampolgárait, hogy azonnal hagyják el...

Több okból is Kanada lehet Grönland után Trump következő célpontja

Kanada attól tart, hogy Venezuela és Grönland után Donald...

Törökország: A Moszad szítja az iráni tüntetéseket, Netanjahu megint háborút akar

Az izraeli hírszerzés december végén még büszkén jelentette be,...

Csecsemőt erőszakoló, LMBTQP jótékonysági szervezet vezetője szabadult 16 év börtön után

Egy egykor prominens homoszexuális többletjogi propagandista, aki Skóciában egy...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55