Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Közel 50 embert átverő csaló testvérpárt fogtak a Mátrix Projekt keretében a rendőrök

Egy testvérpár szűk egy hónap leforgása alatt közel 500 ezer forintot csalt ki gyanútlan vásárlóktól. A balmazújvárosi rendőrök a Mátrix Projekt keretében folytattak eljárást velük szemben – közölte a rendőrség.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Egy nő tett feljelentést, miszerint tavaly márciusban vásárolt egy könyvet az interneten, de azt nem kapta meg, az eladót pedig azóta sem tudja elérni. A rendőrök csalás gyanúja miatt indítottak eljárást, és rövid időn belül azonosítottak két nagyecsedi lakost, akiket kapcsolatba lehetett hozni a bűncselekmény elkövetésével.

A nyomozók megállapították, hogy számlájukra nemcsak ez az egy eset írható, közel 50 gyanútlan embert vertek át hasonló módszerrel. Mint kiderült, a testvérpár különböző internetes csoportokban olyan könyveket kínált eladásra, amivel soha nem is rendelkeztek. Minden esetben előre kérték a termékek árát, majd elérhetetlenné váltak, így összesen közel 500 ezer forint kárt okoztak.

A balmazújvárosi rendőrök a 22 éves fiút és 24 éves nővérét csalás miatt hallgatták ki, beismerő vallomást tettek. Velük szemben a szükséges eljárási cselekményeket elvégezték, és az iratokat megküldték az ügyészségnek.

 

A rendőrség a Mátrix Projekt keretében kiemelt figyelmet fordít az online térben elkövetett csalások felderítésére. Az ilyen bűncselekmények megelőzésével kapcsolatban hasznos információkat, aktualitásokat, tanácsokat a KiberPajzs oldalán talál.

Visszaeső jégkrémtolvajt fogtak a jánoshalmi rendőrök

Több mint 200 millió forintos kárt okoztak az ingatlanozó csalók

( Police.hu nyomán Szent Korona Rádió)

A valóság spirituális dimenziója

Dugin: A halál pillanatában válunk először képessé arra, hogy a valóságot olyannak lássuk, amilyen valójában

Alexander Dugin szerint a cél az, hogy ebben a világban, ...

Jobboldaliság

2026. 06. 29.

Telegram posztjaink (2026.06.25.)

Az éjjel a Dunába dobálták a magyar zászlókat; Államilag támogatott gyilkosság áldozata lett egy gyermek Hollandiában; Vallásgyalázó előadást tartott Hodász – Telegram posztjaink (2026.06.25.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 29.

Telegram posztjaink (2026.06.26.)

Újra felkerültek a szivárványos rongyok; Izraeli chip az új iPhone-ban; Migránsok halálra vertek egy francia fiút – Telegram posztjaink (2026.06.26.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 29.

Izraelt szétfeszítik a belső feszültségek: legnagyobb ellenfele saját maga

A zsidó lakosok 55%-a a belső polarizációt és az egyet ...

Közel-Kelet

2026. 06. 27.

A szivárványcsaládokban élők több bántalmazást szenvednek el és rosszabbul teljesítenek, mint a normálisban felnövők

A Nyugaton (és sajnos egyre jobban Magyarországon is) általánosan elfogadott ...

LMBTQP

2026. 06. 26.

szivárványcsaládok

Gyermekbántalmazók karjába lökné Magyar Péter az örökbefogadható gyerekeket?

A Budapest Pride kapcsán Magyar Péter, és a Tisza Párt ...

LMBTQP

2026. 06. 26.