szerda, február 25, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Megalázzák az orosz dzsúdósokat, inkább nem is indulnak az Olimpián

Az orosz szövetség szombaton közölte, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) által támasztott „megalázó” követelmények miatt bojkottálja az idei ötkarikás játékokat, írja az MTI. Előzőleg a NOB a 17 kvótát szerzett orosz dzsúdósból – akik közül 14-en léphettek volna tatamira Párizsban – csak négynek a részvételéhez járult hozzá.

Kövesd Telegram csatornánkat
Exkluzív anyagok, mémek, rövid hírek, amiket nem feltétlenül rakunk ki a weboldalunkra…

„A NOB lépése aláássa az olimpiai mozgalom hitelességét, és megsemmisíti azt a státuszt, hogy az ötkarikás játékok a világ legfontosabb sporteseménye. Így nem vállaljuk az indulást” – jelentette ki az orosz sportági szövetség.

A NOB a semleges színekben való részvételhez többszintű ellenőrzést vezetett be, melynek során az orosz érintetteknek egyebek között el kellett határolódniuk az Ukrajna elleni háborútól, és bizonyítaniuk kellett, hogy nem állnak kapcsolatban a fegyveres erőkkel.

Így akadt fenn a szűrésen többek között a nehézsúlyban világ- és kétszeres Európa-bajnok Inal Taszojev, aki a tavalyi vb-döntőben vitatott körülmények között kapott ki a franciák sztárjától, Teddy Rinertől, és utólag mindketten aranyérmet kaptak. Ugyancsak nem járult hozzá a NOB a szintén nehézsúlyú Tamerlan Basajev részvételéhez, aki a tokiói játékokon legyőzte Rinert.

A dzsudó (cselgáncs) japán küzdősport egyébként Vlagyimir Putyin orosz elnök egyik kedvenceként ismert. Olyannyira, hogy 2017-ben Putyin Budapestre is ellátogatott a budapesti cselgáncs-világbajnokságra, akinek kedvéért még Orbán Viktor magyar kormányfő is kilátogatott a Papp László Arénába.

(444)

Legfrissebb

Kategóriák

Két diák is öngyilkos akart lenni a cigányok miatt Ercsiben

Az Ercsi Eötvös József Általános Iskolában egy héten belül...

Nem társadalmi ügy, terrorszervezet – A gyilkosságtól sem riad vissza az Antifa

A nemzetközi jobboldal egyként háborodott fel azon, hogy az...

Az oroszok terrorizmus támogatása miatt nyomozást indítottak Pavel Durov Telegram-alapító ellen

Korábban Franciaországban tartóztatták le Pavel Durov Telegram-alapítót. Az indoklás...

Toroczkai László szembesítette a magyar valósággal Orbánt: Végrehajtó és felszámoló maffiák sanyargatják a magyarokat

Orbán Viktor tavaszi jelentésében a Fidesz-kormány látszólagos eredményeiről, és...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55