Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Idén is megrendezik az ország legnagyobb szemétszedési akcióját

Magyarország legnagyobb önkéntes hulladékszedési akciójára, a TeSzedd! programra készülnek április 22-én, a Föld napján, amelynek célja a környezettudatosság erősítése és az illegális hulladéklerakás megelőzése. Az Energiaügyi Minisztérium és az NHKV Zrt. koordinálásával megvalósuló kezdeményezésbe idén a vállalatok is bekapcsolódnak, így támogatva a társadalmi felelősségvállalást és saját ESG-követelményeiket.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Idén tizenkettedik alkalommal, a Föld napjára időzítve, április 22-én elindul a TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért akció, az ország legnagyobb önkéntes hulladékszedési programja – jelentette be Raisz Anikó, az Energiaügyi Minisztérium (EM) környezetügyért és körforgásos gazdaságért felelős államtitkára. Kiemelte: a kormány 2011-ben indította el a hulladékszedési akciót, hogy erősítse a környezettudatos szemléletet, népszerűsítse az önkéntességét és megelőzze az illegális hulladéklerakást.

– Tavaly az ország minden részén, összesen 2200 helyszínen, 1775 tonna hulladékot gyűjtöttek össze a programban részt vevő családok, iskolai közösségek, civil szervezetek – idézte fel.

Mint mondta,

a kampányban idén a vállalatokat is szeretnék megszólítani, a cégek részvételükkel a társadalmi felelősségvállalás keretében hozzájárulhatnak saját ESG-követelményeik teljesítéséhez.

Az államtitkár kitért arra, hogy kizárólag olyan hulladék gyűjthető, amely kézzel biztonságosan szedhető és zsákban elszállítható, ez elsősorban háztartási hulladékot jelent.

– Építési törmelék, gyógyszer, motorolaj, elektronikai hulladék, akkumulátor, gumiabroncs nem gyűjthető, ezeket a Hulladékradar applikáción keresztül lehet bejelenteni

– hangsúlyozta.
Hozzátette: az Energiaügyi Minisztérium támogatásával a programot koordináló NHKV Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt. biztosítja a szükséges eszközöket – zsákokat, kesztyűket – valamint gondoskodik a hulladék elszállításáról.

https://szentkoronaradio.com/blog/2024/02/12/hamarosan-kezdodik-a-lomihaboru/

(Magyar Nemzet nyomán Szent Korona Rádió)

Újabb buzeráns többletjog: homoszexuális pár javára döntött a gyámhatóság

A nemzetbiztonsági kockázatot jelentő Háttér Társaság segítségével a jogi kiskapukat ...

LMBTQP

2026. 08. 6.

Ez vár ránk is? Meg akarnak bírságolni egy német gyereket, mert nem vett részt a kötelező LMBTQP „érzékenyítésen”

Egy 14 éves, gimnáziumba járó diákot Németországban, a Dachaui járásban ...

LMBTQP

2026. 08. 6.

Telegram-posztjaink (2026.08.05.)

Húszi támadás Szaúd-Arábia ellen; amikor már a hippik is utálják a zsidókat, az sokat elárul; a Hazajáró folytatódik

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 6.

Telegram-posztjaink (2026.08.04.)

Mészáros-közeli vezetőt ültettek volna az M1 élére; iskolai bombariadóval „hálálta meg” a befogadást egy ukrán; halálos dróncsapás egy fekete-tengeri strandon

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 5.

Így lőtte lábon magát Amerika – Kulcsfontosságú alapanyag hiányzik a vadászgépek gyártásához

Miközben minden erejével igyekszik fenntartani hegemón hatalmát az USA a ...

Militarizált övezet

2026. 08. 4.

Telegram-posztjaink (2026.08.02.)

Több ezren maradnak meleg víz nélkül Paks leállításával; két ember meghalt az Ozora Fesztiválon; a libanoni települések földig rombolását ünneplik a zsidók

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 3.