Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Elhalasztják az Eucharisztikus Kongresszust – Ferenc pápa nem jön idén Magyarországra

Az év elején bejárta az internetet a hír, mely szerint Ferenc pápa Magyarországra látogathat a 2020 szeptemberére tervezett budapesti 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus (NEK) alkalmából. A Szentatya azonban néhány napja úgy döntött, hogy egy évvel elhalasztja az eseményt, tekintettel az egészségügyi krízisre és annak következményeire.

Erdő Péter bíboros az M1-nek elmondta, hogy a szeptemberi hónap megmarad, a pontos dátumot hamarosan rögzítik. A helyszín változatlanul Budapest lesz.

A Szentszék az utazási nehézségek és a gyülekezési korlátozások miatt hasonló döntést hozott a Családok Világtalálkozójával kapcsolatban is, amelyet 2021 júniusában tartottak volna Rómában. A 2022-es lisszaboni ifjúsági világtalálkozót is a tervezett időponthoz képest egy évvel később, 2023 augusztusában tartják meg.

(Magyar Kurír nyomán Szent Korona Rádió)

Nemzetipolo.hu – 23 éve, tisztán magyar alapanyagokból készült hazafias ruházat
– A Szent Korona Rádió támogatója (X)

Attila Védvonal

Útvonalváltozás az Attila Védvonal Emlék- és Teljesítménytúrán, fontos információk a nevezéshez!

2026. szeptember 19-én rendezi meg a HVIM – Magyar Ellenállás ...

64

2026. 08. 26.

Telegram-posztjaink (2026.08.25.)

Vármegyések a 2495 méteres Kriván csúcsán; havi 2890 euróért béreltek luxusvillát a volt vezérkari főnöknek; börtönbe vonult az összeesküvés-elméleteket terjesztő Posta Imre

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 25.

Telegram-posztjaink (2026.08.24.)

Lezuhant egy Gripen Szolnok mellett; külföldről finanszírozott ügynökszervezetek is tanácsot adhatnak a nemzeti vagyonvédelmi hivatalnak; antifa-rendezvényre csaptak le az orosz hatóságok

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 24.

A „demokratikus” Izrael titkos megfigyelés alatt tartja a tanárokat, és eltávolítja a nekik nem tetszőket

Az izraeli Oktatási Minisztérium teljes megfigyelés alatt tartja a tanárokat, ...

Közel-Kelet

2026. 08. 24.

iráni hackerek

Iráni hackerek miatt állhatott le egy brit erőmű

Iránhoz köthető hackereket okolnak egy kibertámadásért, amely miatt ideiglenesen le ...

Közel-Kelet

2026. 08. 23.

Telegram-posztjaink (2026.08.23.)

Újraindítják a leállított turbinákat Pakson; orosz csapás érte Kijevet; próbálják rábizonyítani a rasszizmust Henry Nowakra

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 23.