Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Úgy jöttek, mint akik mentek.

Oroszország úgy vonta ki Szíriába küldött kontingensét, illetve annak nagy részét, hogy közben lassan többen lesznek ott, mint voltak.

Miközben a sokan vérmérsékletüknek és világnézetüknek megfelelően örülnek/búslakodnak a vereségnek/győzelemnek, folyamatosan érkeznek a részletek.

×Teljesen csak a SzU-25 ás 34 típusokat vonják ki.
×12 db SzU-24 marad.
×Az eddig kitelepült SzU-30 és SzU-35 -ök mind kint maradnak.
×A bázisok védelmére és kutatás-mentésre kivitt helikopterek maradnak. -Itt azért találni ellentmondásos számokat.- Mi-24P, Mi-35M, Mi-8AMTSh

×A teljes földi légvédelem, a bázisok szárazföldi marad.
×Tanácsadók maradnak.
×A hadianyag szállítása nem áll le.

És a meglepetés:
Mi-28 -ak és KA-52-k érkeztek a hmejmimi légibázisra!

Vegyük észre a baloldalt meglapuló, még forgószárnyak nélkül álló KA-52 -t! Vegyük észre a baloldalt meglapuló, még forgószárnyak nélkül álló KA-52 -t!

Ezen kívül a héten is folytatódtak az al-Núszra Front és az Iszlám Állam elleni bevetések a kontingens részéről, igaz, alacsonyabb intenzitással.

A Rauters a mai napon közzétett egy videót, amelyet az orosz kivonuláshoz címeztek. Sajnos a beágyazást letiltották, katt. a hivatkozásra!
https://youtu.be/srra3IKtEg8

Nézzük csak végig:
Kezdésnek egy SzU-30, hat darab légiharc rakétával és két bombával. Nem egy áttelepülő konfiguráció!
0:10 – SzU-24M – nem derül ki semmi.
0:15 – Mi-28. Új jövevény.
0:19 – Il-76. Annyit látunk, hogy felszáll. Ebből semmi több nem biztos, csak az, hogy ott volt. Nem láttuk, hogy mit hozott, mit vitt.
0:27 – SzU-24M. Bombák vannak, póttartályok nincsenek -> éles bevetésre megy.
0:35 – SzU-25. Négy db póttartály, áttelepülő konfiguráció. Haza megy, de legalábbis messzire.
0:42 – SzU-24M. Két bomba. Sajnos az oldalszám nem látszik, akár a videó elején látott gép is lehet.
0:47 – AN-124. Annyit látni, hogy komoly rakodás lehet, elöl-hátul tárva nyitva. Hogy érzékelni lehessen a teherszállító méretét, két éve egy ilyennel hoztak három Mi-8ast Kecskemétre.

Úgy látszik, nem csak a közvélemény, de a döntéshozók nagy része is csak kapkodhatja a fejét, hiszen Oroszország sorra okozza a nehezen feldolgozható meglepetéseket.
Két napja, ahogy a részleges kivonás híre terjedt, csak annyi volt bizonyos, hogy várnunk kell, hogy megértsük a mindenkit meglepő döntést és a viharos végrehajtást. Most… annyi biztos, hogy a Kremlben sokkal többet tudnak mint mi, és sokkal jobban szeretnek mást meglepni, mintsem meglepődni.
Mindenesetre úgy tűnik, a terroristák öröme korai volt.

(Vanek úr – SZKR – Militarizált Övezet)

Attila Védvonal

Útvonalváltozás az Attila Védvonal Emlék- és Teljesítménytúrán, fontos információk a nevezéshez!

2026. szeptember 19-én rendezi meg a HVIM – Magyar Ellenállás ...

64

2026. 08. 26.

Telegram-posztjaink (2026.08.25.)

Vármegyések a 2495 méteres Kriván csúcsán; havi 2890 euróért béreltek luxusvillát a volt vezérkari főnöknek; börtönbe vonult az összeesküvés-elméleteket terjesztő Posta Imre

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 25.

Telegram-posztjaink (2026.08.24.)

Lezuhant egy Gripen Szolnok mellett; külföldről finanszírozott ügynökszervezetek is tanácsot adhatnak a nemzeti vagyonvédelmi hivatalnak; antifa-rendezvényre csaptak le az orosz hatóságok

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 24.

A „demokratikus” Izrael titkos megfigyelés alatt tartja a tanárokat, és eltávolítja a nekik nem tetszőket

Az izraeli Oktatási Minisztérium teljes megfigyelés alatt tartja a tanárokat, ...

Közel-Kelet

2026. 08. 24.

iráni hackerek

Iráni hackerek miatt állhatott le egy brit erőmű

Iránhoz köthető hackereket okolnak egy kibertámadásért, amely miatt ideiglenesen le ...

Közel-Kelet

2026. 08. 23.

Telegram-posztjaink (2026.08.23.)

Újraindítják a leállított turbinákat Pakson; orosz csapás érte Kijevet; próbálják rábizonyítani a rasszizmust Henry Nowakra

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 23.