A Nemzetközi Paralimpiai Bizottság (IPC) szombati közgyűlésén úgy döntött, hogy Oroszország és Fehéroroszország ismét teljes jogú tagja a szervezetnek. A két ország még 2022-ben kerültek szankciók alá.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Oroszországot és Fehéroroszországot az ukrajnai háború 2022-es kitörése óta sújtották szankciók az IPC-ben. A mostani döntéssel megnyílhat az út afelé, hogy a két ország sportolói – akár már a saját zászlójuk alatt és csapatban is – ott legyenek a márciusi, milánói-cortinai téli paralimpián. A versenyen szereplő hat sportág nemzetközi szövetségénél ugyanakkor továbbra is felfüggesztett a tagságuk, a kvalifikációs rendszer így egyelőre kidolgozásra vár.
A közgyűlésen további négy évre újraválasztották az Nemzetközi Paralimpiai Bizottság brazil elnökét, Andrew Parsonst, valamint felvették a tagok közé Bolíviát, Dél-Szudánt és a Nemzetközi Sportmászó Szövetséget. Így már 211 tagja van a szövetségnek, köztük 185 nemzeti paralimpiai bizottság.
Időhiány miatt az elnökségi tagok megválasztását elnapolták, erre majd később, egy online közgyűlés keretében kerül sor. A grémiumba Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke is pályázik.
Mégis indulhatnak orosz és fehérorosz sportolók a párizsi olimpián
Kína: Az az orosz olimpikon aki nincs beoltva az életveszélyben sem érdemel segítséget
(MTI nyomán Szent Korona Rádió)

