A város májusi képviselő-testületi ülésén ismét napirendi pont volt a Petőfi szálló ügye. A Pendola-Szentes Kft. éves beszámolóját Zsohár Árpád egészítette ki, aki elmondta, júliusban az alap megerősítésével megkezdik a kivitelezést, három építő cég verseng a munkáért, egyik sem szentesi.
A város által felajánlott 50 milliós hitelkeretet még nem használta fel a Pendola-Szentes Kft. A cégtulajdonos akkor arra is utalt, hogy a finanszírozó bank is megvan, de hogy melyik pénzintézetről van szó, azt üzleti titokra hivatkozva nem árulta el. Mostanra kiderült, hogy a Magyar Fejlesztési Bank asztalán fekszik a Petőfi Szálló beruházójának hitelkérelme, a döntés a pénzintézet új vezetésére vár. A tegnapi képviselő-testületi ülésen folytatódott a város lakói számára is egyre inkább gyanús beruházás tárgyalása. Szirbik Imre polgármester elmondta, hogy a regionális fejlesztési alaphoz benyújtott pályázatról nem határozott még a bíráló testület, és egyelőre uniós támogatást sem nyert a Petőfi-projekt.
A Petőfi sorsa után érdeklődő, aggódó lakosok a helyi fórumokon sem olyan bizakodóak már, mint kezdetben, sokan kiábrándultak a beruházás sikeréből.
Ám voltak olyanok is, akik már akkor elmondták aggályaikat, mikor kiderült, hogy a patinás épületet Zs. Árpád cége újíthatja fel. Sőt, a budapesti és más beruházásainak negatívumait is elmondták. Többen jelezték, hogy szerintük biztosan nem lesz kész határidőre. Akkor őket a helyi fórumokon mindenki lehurrogta, lehülyézte. Mára lefokozták a szállodát 5-ről 4 csillagosra, ám van, aki feltételezi, hogy lesz ez még 3 is. Mindeközben Zs. Árpád igen sok mindent elvitt a bontás közben, mondván, az jár neki az elvégzett munkáért. Keveseknek szúrt csak szemet, hogy ezekből az anyagokból építkezik, nem is túl messzire Szentestől.
Zsohár Árpád a testületi ülésen elmondta, hogy júniusban megkezdik az épület alapjainak megerősítését, amelyre három, nem szentesi cég nyújtott be hozzájuk pályázatot. Ehhez képest régebben azt nyilatkozta, hogy lesznek szentesi vállalkozások az építésen, ám ismerve a közbeszerzési, pályáztatási eljárásokat, helyiek biztosan nem fognak tudni elindulni. Ami még szinte borítékolható, hogy valamelyik vesztes megvétózza a döntést, ami után újabb hetek, hónapok múlva lesz csak nyertes. Persze ma már az sem tűnik fel senkinek, hogy Zs. Árpád azt ígérte, ő fogja a saját cégével felújítani Szentes valamikori büszkeségét.
Mindeközben nem csak helyiek, hanem más városok lakói is nyomon követik a Pendola tulajdonosának újabb kudarcba fulladni látszó beruházását. Az egyik budapesti, garay téri lakó írta: „Hanta Boy-tól (Zsohár Árpád) hiszem ha látom, nekünk a garay téri lakóknak folyamatosan azt ígérgette, hogy két hét múlva kész lesz és a mai napig nincs kész holott már eltelt 70-szer az a két hét. Hogy melyik magyar bank lehet az amelyik egy hanta embernek pénzt adott azt nem tudom, de pórul fog járni, mint a Volks Bank aki fut a pénze után, jelzálog jogot érvényesít a cégen inkasszót tesz a számlákra stb.” (Hozzászólásakor még nem lehetett tudni, hogy az MFB-ről van szó.)
(delmagyar.hu nyomán Szent Korona Rádió)






Hozzászólások
12 min 48 sec ago
1 óra 12 min ago
2 hours 8 min ago
3 hours 44 min ago
4 hours 57 min ago
6 hours 24 min ago
6 hours 39 min ago
6 hours 42 min ago
6 hours 51 min ago
7 hours 6 min ago